Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2012, 10:14

autor: Hed

Dead Space 3 z trybem kooperacji? – nowe plotki o trzeciej części serii

Serwis IGN przedstawił kilka plotek na temat Dead Space 3. Podobno w grze pojawi się dwuosobowy tryb kooperacji, a sam Isaac Clarke zmierzy się z nowym przeciwnikiem: innymi ludźmi.

Dead Space 3 z trybem kooperacji? – nowe plotki o trzeciej części serii - ilustracja #1

Nowe plotki wskazują na to, że w Dead Space 3 pojawi się dodatkowy tryb kooperacji, dzięki któremu gracze będą mogli przemierzać mroczne korytarze w dwójkę. Podobno do Isaaka Clarke’a dołączy tajemniczy mężczyzna z blizną, wyposażony we własny kombinezon. Postać pojawi się też w kampanii solowej, gdzie będzie swoistym przewodnikiem dla bohatera. Te i inne niepotwierdzone szczegóły opublikował serwis IGN, który powołuje się na anonimowe źródło.

Co-op dla dwóch osób

IGN twierdzi, że kooperacja dla dwóch osób będzie przeróbką kampanii solowej. W jednej ze scen bohaterowie pozbawieni części charakterystycznych zbroi spróbują wydostać się z płonącego wraku. Przechodząc tę scenę w trybie solowym, samotny Isaac doświadczy dodatkowych halucynacji.

Podobno w co-opie będzie można wspólnie wchodzić w interakcję z otoczeniem (za pomocą telekinezy), dzielić się amunicją i leczyć. Zabraknie za to systemu „wskrzeszania” (po śmierci jednej z postaci po prostu wczytamy grę). System kooperacji ma być otwarty – do zabawy dołączymy w dowolnym momencie.

Modyfikowanie broni i zwinny Isaac

Podobno studio Visceral zmieni alternatywny tryb działania każdej z broni oraz funkcje „stołów warsztatowych”, przy których rozwijaliśmy umiejętności i sprzęt. Plasma Cutter otrzyma pocisk odrzucający w stylu Force Gun. Pulse Rifle wzbogaci się za to o możliwość strzelania ostrzami. Zdaniem IGN takie kombinacje sugerują, że w Dead Space 3 pojawi się opcja bardziej rozbudowanego modyfikowania sprzętu.

Sam Isaac Clarke, bohater pierwszej i drugiej części, nauczy się paru nowych sztuczek, np. kucania, które umożliwi chowanie się za małymi obiektami. Clarke będzie ogólnie zwinniejszy i szybszy, co ma reprezentować pojawienie się uskoku w lewo lub prawo. Poszerzą się też jego możliwości w zakresie interakcji z otoczeniem – telekineza pozwoli nie tylko trzymać obiekty, ale też obracać je na różne sposoby. To prawdopodobnie zostanie wykorzystane w budowaniu zagadek.

Walka z ludźmi, nowe Nekromorfy

Przemierzając lodową planetę, która najwyraźniej będzie miejscem akcji (co potwierdzałoby wcześniejsze doniesienia), Clarke zmierzy się z nowym przeciwnikiem: innymi ludźmi. Starcia ze świetnie uzbrojonymi żołnierzami mają być na porządku dziennym. Podczas zabawy trafimy na wiele nieznanych wcześniej zagrożeń – na przykład ruchome wiertło, które przetnie nieostrożnego bohatera.

W Dead Space 3 nie zabraknie potwornych Nekromorfów. IGN pisze, że spotkamy większą wersję dzieciopodobnych istot Pack, które wzbogacą się o zestaw macek wyrastających z korpusu. Jednym z powracających bossów ma być sporych rozmiarów pająk z pomarańczowymi słabymi punktami. Plotki głoszą też, że zmierzymy się z naprawdę gigantycznymi bestiami – jeden z potworów będzie rozmiarów wieżowca.

Dead Space 3 z trybem kooperacji? – nowe plotki o trzeciej części serii - ilustracja #2

Powyższe informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez firmę Electronic Arts, ale wydają się rzetelne. Większość z dodatków – kucanie, tworzenie własnych broni, kooperacja, nowe potwory – wydają się naturalnym kierunkiem rozwoju dla serii stworzonej przez studio Visceral. Szczegóły poznamy zapewne niedługo, bo wydawca obiecywał, że nowa odsłona Dead Space pojawi się przed końcem marca 2013 roku.

  1. Oficjalna strona Dead Space