Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 13:05

autor: Aver

Tomb Raider – nowy zwiastun i data premiery

Studio Crystal Dynamics opublikowało zwiastun Tomb Raider – najnowszej gry o przygodach Lary Croft. Ukazuje on fragmenty rozgrywki i wymienia 5 marca 2013 roku jako oficjalną datę premiery.

Rozpoczęcie targów E3 w Los Angeles już za kilka dni. Nie dziwi więc liczba pojawiających się w ostatnich dniach zwiastunów gier. Wśród nich znalazł się trailer gry Tomb Raider, czyli prequela słynnej serii o przygodach Lary Croft, za który odpowiada studio Crystal Dynamics. Co najważniejsze, podano w nim oficjalną datę premiery tytułu. Trafi on do sklepów 5 marca 2013 roku.

Początek zwiastunu nawiązuje do znanych już wcześniej materiałów prasowych i zapowiedzi gry, w których mogliśmy zobaczyć m.in. początek podróży młodej pani archeolog i tragiczną katastrofę u wybrzeży jednej z japońskich wysp. Jego dalsze fragmenty ujawniają jednak wiele dodatkowych informacji na temat fabuły tytułu, postaci głównej bohaterki i stylu rozgrywki.

Od dłuższego czasu wiadomo, że autorzy najnowszej odsłony serii Tomb Raider chcieli zawrzeć w grze interesujący wątek rozwoju psychologicznego głównej bohaterki, która z niedoświadczonej absolwentki archeologii przekształca się w odważną kobietę, jaką znamy z pierwszych odsłon cyklu. Zwiastun pokrótce ukazuje tę koncepcję.

Tomb Raider – nowy zwiastun i data premiery - ilustracja #1

Z poczatku widzimy Larę jak niepewnie przemierza zalesione połacie wyspy i stara się przetrwać w nieznanym środowisku. Jest to fragment najbardziej zbliżony do konwencji pierwszych gier cyklu. Z czasem nasza bohaterka nabiera więcej pewności siebie i spotyka innych ludzi. W końcu widzimy jak nasza bohaterka zostaje porwana. Przy próbie ucieczki po raz pierwszy zabija człowieka, co jest dla niej olbrzymim wstrząsem.

W trwającym trzy i pół minuty filmie możemy dostrzec wybrane lokacje, które przyjdzie nam odwiedzić podczas przemierzania nieznanej japońskiej wyspy, położonej w nawiązującym do Trójkąta Bermudzkiego „Trójkącie Smoka”. Są wśród nich górskie przełęcze, jaskinie, wioski rybackie, a także zbudowana na wzgórzu świątynia shinto. Końcówka zwiastuna oferuje serię efektownych scen z różnych momentów gry.

Lara nie będzie już osamotniona w swoich przygodach. Nic dziwnego, skoro twórcy gry inspirowali się na serialu Lost. Duża rolę w fabule gry odegra interakcja i relacje z pozostałymi rozbitkami, których trzeba będzie odnaleźć lub uwolnić z rąk mówiącymi z rosyjskim akcentem wrogów. Skoro o nich mowa, młoda pani archeolog zmierzy się zarówno z ludźmi, jak i dzikimi zwierzętami. Będzie przy tym korzystać z wielu rodzajów broni, jak chociażby łuku czy znanych z innych gier pistoletów.

Tomb Raider – nowy zwiastun i data premiery - ilustracja #2

Styl walki i przemieszczania się zaprezentowany w zwiastunie w wyraźny sposób nawiązuje do cyklu Assassin’s Creed. Jest bardzo prawdopodobne, że Tomb Raider zawierać będzie coś na kształt „bullet time’u” z serii Max Payne. W grze z pewnością nie zabraknie także dynamicznych scen zręcznościowych, przypominających na pierwszy rzut oka te znane z przygód Nathana Drake’a. Twórcy obiecują rozległy świat i wiele łamigłówek.

Wydawcą tytułu jest koncern Square Enix. Produkcja Crystal Dynamics ukaże się w wersjach na PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Więcej informacji na jej temat poznamy najprawdopodobniej podczas targów E3.