Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 czerwca 2012, 13:52

Rabbid Rumble - Szalone Kórliki powrócą na konsolę Nintendo 3DS

Szalone Kórliki powrócą w wydaniu przenośnym. Firma Ubisoft ujawniła, że na konsolę Nintendo 3DS zmierza gra Rabbid Rumble.

Rabbid Rumble - Szalone Kórliki powrócą na konsolę Nintendo 3DS - ilustracja #1

Miłośnicy Szalonych Kórlików mają powody do zadowolenia. Firma Ubisoft zapowiedziała przeznaczoną na konsolę przenośną Nintendo 3DS grę Rabbid Rumble. Niestety, nie znamy jeszcze planowanej daty premiery.

W Rabbid Rumble zwariowane futrzaki będą szaleć w dziewięciu różnorodnych światach, a zadaniem graczy będzie schwytanie do swojej kolekcji 100 Kórlików. Polowanie zostanie zorganizowane w formie szeregu mini gier, które zrobią pełen użytek z technologii zastosowanych w konsoli, takich jak obraz 3D czy korzystająca z kamery rozszerzona rzeczywistości (ang. Augumented Reality). Pozwoli to na zupełnie nowe formy interakcji z niesfornymi zwierzakami. Będą one np. wyskakiwały ze ścian naszych pokojów, czy bawiły się na domowym stole kuchennym.

Rabbid Rumble - Szalone Kórliki powrócą na konsolę Nintendo 3DS - ilustracja #2
Turowy system bitewny w akcji.

Gra zaoferuje zarówno kampanię dla pojedynczego gracza, jak i szereg pomysłowych trybów wieloosobowych. Po raz pierwszy w historii cyklu wprowadzony zostanie turowy system walki przypominający serię Pokemon. Rozgrywane za jego pomocą bitwy mają oferować sporą głębię taktyczną połączoną z szalonym humorem typowym dla tej marki. Każdy Kórlik wyposażony zostanie w unikalny zestaw umiejętności bojowych. Futrzaki będzie też można szkolić, co pozwoli na zwiększenie ich statystyk. Pojawi się również funkcja SpotPass, dzięki której zgramy do konsoli nowe rzadkie okazy oraz wyzwiemy przyjaciół na pojedynek, w którym stawką będzie zdobycie zwierzaków przeciwnika.

Rabbid Rumble - Szalone Kórliki powrócą na konsolę Nintendo 3DS - ilustracja #3 Króliki (ang. Rabbids) to rasa futrzaków wywodząca się z uniwersum cyklu Rayman, gdzie pełniły rolę wrogów głównego bohatera. Te szalone zwierzaki szybko zdobyły serca graczy i postanowiono stworzyć poświęconą im oddzielną serię, którą zapoczątkowało wydane w 2006 roku Rayman Raving Rabbids. O tej pory powstało sześć pełnowymiarowych odsłon. Popularność marki sprawiła, że wyprodukowano również serial animowany oraz linię zabawek.

Kórliki po raz pierwszy odwiedziły Nintendo 3DS w grze Rabbids 3D będącej zmodyfikowaną wersją wydanego pierwotnie na Nintendo Wii Raving Rabbids: Travel in Time.