Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2007, 13:08

autor: Metatron

Rockstar: jesteśmy dumni z Manhunta 2 i dziękujemy graczom za słowa poparcia

Pomimo tego, że w zagranicznych mediach trwa nagonka na najnowsze dzieło Rockstara, grę Manhunt 2, fani nie przestali wspierać jej twórców, przesyłając im słowa poparcia. W podzięce deweloper opublikował list otwarty, w którym wyraził swoją wdzięczność, a jednocześnie podkreślił, że jest dumny ze swojego dzieła.

Pomimo tego, że w zagranicznych mediach trwa nagonka na najnowsze dzieło Rockstara, grę Manhunt 2, fani nie przestali wspierać jej twórców, przesyłając im słowa poparcia. W podzięce deweloper opublikował list otwarty, w którym wyraził wdzięczność, a jednocześnie podkreślił, że jest dumny ze swojego dzieła.

„Jesteśmy bardzo dumni z Manhunta 2 i wierzymy, że rozbudowuje to, co nasza ekipa wprowadziła w pierwszej części serii. Gra była opracowana jako horror, który powinien być przyporządkowany do kategorii M [oznaczenie ESRB wskazujące na to, że dana produkcja skierowana jest dla dojrzałych graczy, czyli powyżej 17 roku życia – przyp. red.], podobnie jak horrory tworzone na potrzeby innych mediów.

W odróżnieniu od wielu innych ludzi, nie uważamy, żeby gry zasługiwały na specjalne traktowanie ze strony władz. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli dla was więcej informacji, ale w międzyczasie chcemy, żebyście wiedzieli, jak bardzo ważne dla nas są wasze głosy poparcia” – czytamy w liście.

Przypominamy, że Manhunt 2 miał ukazać się na konsole PS2, PSP oraz Wii. Jego sprzedaż została jednak zakazana w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a w Stanach Zjednoczonych uzyskał kategorię Adults Only (tylko dla dorosłych), która sprawiła, że ani Sony, ani Nintendo nie zgodziły się na wydanie gry na ich konsole. W rezultacie postanowiono wstrzymać jej premierę.