Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2009, 19:10

autor: Jiker

Przygodówka The Whispered World jeszcze w tym roku

Po wielu perypetiach i latach oczekiwania gra przygodowa The Whispered World – produkcja ujawniona jeszcze w 2005 roku – trafi na europejski rynek. Stanie się to jeszcze w tym roku. Odpowiednio wcześniej, bo w maju, własne edycje otrzymają mieszkańcy krajów niemieckojęzycznych, w tym Austrii i Niemiec.

Po wielu perypetiach i latach oczekiwania gra przygodowa The Whispered World – produkcję ujawniono w 2005 roku – trafi na europejski rynek. Stanie się to jeszcze w tym roku. Odpowiednio wcześniej, bo w maju, własne edycje otrzymają mieszkańcy krajów niemieckojęzycznych, w tym Austrii i Niemiec.

Przygodówka The Whispered World jeszcze w tym roku - ilustracja #1

Dzieło firm Deep Silver oraz Daedelic Entertainment (choć pierwotnie pracowało nad nim studio Bad Brain Entertainment) opowiadać będzie historię młodego, smutnego chłopca o imieniu Sadwick. Jest on członkiem rodzinnego cyrku, w którym przypadła mu rola klauna. Przeżyjemy z nim baśniową przygodę, którą zapoczątkuje senna rozmowa ze Spotem – dziwnym stworzeniem, potrafiącym zmieniać swój kształt. Dzięki niemu nie tylko odnajdziemy się w wirtualnym świecie gry, ale również pokonamy co trudniejsze łamigłówki.

Produkcja będzie klasyczną przygodówką point-and-click. Odznaczać się będzie wyjątkowo piękną, dwuwymiarową oprawą graficzną, przywodzącą na myśl najlepsze dokonania Hayao Miyazakiego, ze Spirited Away: W Krainie Bogów i Ruchomym Zamkiem Hauru na czele.

The Whispered World zostanie wydane wyłącznie w wersji na komputery osobiste. Historia z grą przywodzi na myśl inną pecetową przygodówkę, A Vampyre Story, która zanim trafiła do sklepów przeżyła dwukrotną zmianę wydawcy. W efekcie okazała się jednak bardzo dobrym produktem. Mamy nadzieję, że z The Whispered World pod tym ostatnim względem będzie podobnie.