Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 listopada 2015, 11:33

autor: Jiker

Wikingowie, rogate bestie i czołgi – mobilne premiery tygodnia (Viking Saga, One Button Travel, World of Tanks Generals)

Sklepy App Store i Google Play wzbogaciły się w tym tygodniu o kilka ciekawych produkcji. Swoje mobilne premiery zaliczyły gry takie jak Viking Saga: Epic Adventure, One Button Travel, World of Tanks Generals i Core Archery.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Viking Saga: Epic Adventure

Android: 28,50 zł / iOS: ok. 26 zł

W tym tygodniu przegląd premier rozpoczynamy od trzeciej części serii Viking Saga, reprezentanta tzw. gatunku time management. W Epic Adventure wcielamy się Króla Północy Ingolfa. Władca ma zamiar ożenić się z Dalą, córką potężnego Lodina, lecz ten nie chce się na to zgodzić. Zdanie zmieni dopiero wówczas, gdy Ingolf zdobędzie dla niego Kamień Przeznaczenia. Chcąc, nie chcąc, bohater godzi się na warunki przyszłego teścia i wyrusza na niebezpieczną wyprawę, podzieloną na 44 misje. Rozgrywkę spaja typowa dla gatunku time management mechanika – czas spędzamy na gromadzeniu surowców, a także stawianiu, naprawianiu i ulepszaniu rozmaitych budowli oraz, w tym przypadku, wikińskich okrętów. Zabawę urozmaicają rozmaite mini-gry.

One Button Travel

iOS: ok. 12 zł

Mamy dobrą wiadomość dla fanów narracyjnych, eksperymentalnych przygodówek – deweloperzy z niemieckiego studia The Coding Monkeys (m.in. Carcassonne, Rules!) udostępnili swoją najnowszą, zapowiedzianą przed miesiącem produkcję. W interaktywnej opowieści One Button Travel trafiamy do świata przyszłości, w którym wiele reguł rządzących życiem jednostek zostało wywróconych do góry nogami. Historia kręci się wokół wielkiego odkrycia naukowego, mogącego odmienić w krótkim czasie życie każdego człowieka. Jak zwykle w tego typu przypadkach, wokół wydarzenia szybko narasta wiele tajemnic (m.in. w związku z pewnymi rogatymi bestiami), których rozwikłanie okazuje się głównym celem rozgrywki. Wszystko to ukazane zostało za pomocą adekwatnej do charakteru gry, minimalistycznej oprawy graficznej, której towarzyszy klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

World of Tanks Generals

iOS: free-to-play

Pięć miesięcy beta testów, trzymiesięczny soft-launch i wreszcie mamy okazję zagrać w pełną wersję wojennej karcianki World of Tanks Generals. Produkcja studia Wargaming zadebiutowała na iPadach i w przeglądarkach internetowych. Niestety, aktualnie nie wiemy zbyt wiele o planowanym wydaniu na Androida. World of Tanks Generals oferuje starcia przeciwko innym graczom (PvP) oraz bitwy treningowe (PvE). Sednem zabawy jest konstruowanie talii, które dobieramy spośród około 200 kart, przypisanych do trzech podstawowych frakcji – niemieckiej, sowieckiej oraz amerykańskiej (w późniejszym czasie dojdzie jeszcze francuska) – z kolei celem pozostaje zniszczenie wrogiej kwatery głównej. Rywalizacja przebiega w systemie turowym i polega na zagrywaniu kart symbolizujących poszczególne formacje wojskowe (m.in. piechotę, artylerię, czołgi). W trakcie rozgrywki zwiększamy też możliwości ofensywne i defensywne swoich sił.

Core Archery

Android: za darmo / iOS: za darmo

Ostatnią pozycją, którą Wam dzisiaj przybliżamy jest Core Archery. Dzieło Aleksi Rantonena (Clay Hunt) jest symulatorem łucznika. Twórca obrał sobie za cel stworzenie gry realistycznej, a zarazem łatwej w obsłudze. Dokonał tego projektując bardzo intuicyjny system sterowania, bazujący na łączeniu wszystkich ruchów potrzebnych do wypuszczenia strzały w jeden gest. W efekcie bardzo łatwo rozpocząć tu zabawę, ale już odnoszenie sukcesów wiąże się z koniecznością odbywania regularnych treningów. Rozgrywka toczy się na dziewięciu mapach, charakteryzujących się rosnącym poziomem trudności (wynika on przede wszystkim z odległości, jaka dzieli wirtualnego łucznika od tarczy).

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: