Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2009, 12:05

Prototype będzie grą tylko single-playerową

Tim Bennison ze studia Radical potwierdził dziś, że nadchodząca wybuchowo-zmiennokształtna gra akcji Protytype będzie tytułem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla jednego gracza.

Tim Bennison ze studia Radical potwierdził dziś, że nadchodząca wybuchowo-zmiennokształtna gra akcji Protytype będzie tytułem przeznaczonym tylko i wyłącznie dla jednego gracza.

W marcu 2008 roku pojawiły się informacje, jakoby tryb kooperacji został wycięty z Prototype, bo mimo ogromnego potencjału nie mógł on dorównać jakości i intensywności historii stworzonej z myślą o jednym graczu. Potem sprawa pozostawała w zawieszeniu – premierę przesunięto na rok 2009, a multiplayer znalazł się w sferze „być może”. Dziś już wiemy na pewno, że nowy tytuł studia Radical będziemy odkrywać w pojedynkę. „Prototype jest w 100% skupione na dostarczeniu rewelacyjnej zabawy w trybie single-player. Gra jest historią pochodzenia głównego bohatera Alexa Mercera i jego roli w wielkiej rządowej konspiracji, a my musimy maksymalnie dopracować te elementy” - powiedział Bennison. Zaznaczył też, że dzięki temu twórcy mogą się skupić na pokazaniu opowieści i dopieszczeniu niezwykłych mocy Aleksa. „Uważamy, że gdy gracze po raz pierwszy wrzucą wrogiego żołnierza w śmigło helikoptera, będą mieli szerokie uśmiechy na twarzach.”

Czy Prototype rzeczywiście sprawi, że będziemy się szczerzyć do ekranów, przekonamy się na początku czerwca. Gra będzie wydana w Polsce przez firmę LEM na pecetach, Xboksie 360 i Playstation 3. Zainteresowanych szczegółami kolczastych umiejętności Aleksa Mercera odsyłamy do naszej zapowiedzi.

Prototype będzie grą tylko single-playerową - ilustracja #1

Faktycznie… zaczynam się uśmiechać :)