Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2011, 21:00

autor: Olek

Premiera Stronghold 3 dopiero latem

Tworzona przez studio Firefly trzecia odsłona serii Twierdza ukaże się z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Premiery Stronghold 3 należy spodziewać się dopiero w drugiej połowie lata. Deweloper tłumaczy poślizg zamiarem wprowadzenia licznych nowych funkcji, dzięki którym gra będzie „prawdziwym królem na zamku”.

Tworzona przez studio Firefly trzecia odsłona serii Twierdza ukaże się dopiero w drugiej połowie lata. Deweloper tłumaczy poślizg zamiarem wprowadzenia licznych nowych funkcji, dzięki którym gra będzie „prawdziwym królem na zamku”.

O pracach nad trzecią częścią popularnego cyklu pecetowych strategii osadzonych w realiach średniowiecza wiadomo od ponad 10 miesięcy. Firma SouthPeak, która jest wydawcą gry, zapowiedziała jej premierę na pierwszy kwartał tego roku. Do końca marca pozostał zaledwie tydzień i brak świeżych informacji na temat Stronghold 3 był co najmniej zastanawiający.

Premiera Stronghold 3 dopiero latem - ilustracja #1

Okazuje się, że tworzona z rozmachem produkcja nieco przekroczyła możliwości studia Firefly. Brytyjski deweloper ambitnie buduje swoje dzieło w oparciu o licencjonowane technologie (w tym Vision Engine, PathEngine i Havok), zapewniając jednocześnie, że będzie to najlepsza z dotychczasowych odsłon serii.

- Chcemy być pewni, że fani otrzymają grę, jakiej chcą i na jaką zasługują – oświadczył w wydanym dziś komunikacie prasowym Simon Bradbury, projektant Stronghold 3Chociaż niektórzy mogą poczuć się rozczarowani, że gra nie ukaże się tak szybko, jak się spodziewali, jesteśmy przekonani, iż nie zawiodą się nowymi elementami, jakie wprowadzamy do serii.

Z udostępnionych wcześniej informacji wynika, że akcja Stronghold 3 toczyć się będzie 10 lat po wydarzeniach opisanych w „dwójce”. Gra oferować ma dwie kampanie, na które złoży się łącznie około 30 misji, oraz funkcjonalny tryb multiplayer.