Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2010, 11:56

autor: Jiker

Powrót do Rapture - BioShock 2 debiutuje na rynku!

BioShock 2 debiutuje dzisiaj na światowym rynku. Produkcja trafiła do sprzedaży jednocześnie na wszystkich najważniejszych rynkach, w tym polskim. Z dziełem czterech zespołów deweloperskich – 2K Marin, 2K Australia, 2K China oraz Digital Extremes – wiązane są bardzo duże nadzieje.

BioShock 2 debiutuje dzisiaj na światowym rynku. Produkcja trafiła do sprzedaży jednocześnie na wszystkich najważniejszych rynkach, w tym polskim. Z dziełem czterech zespołów deweloperskich – 2K Marin, 2K Australia, 2K China oraz Digital Extremes – wiązane są bardzo duże nadzieje.

Powrót do Rapture - BioShock 2 debiutuje na rynku! - ilustracja #1

Kontynuację świetnej strzelaniny z elementami cRPG, której akcję ponownie osadzono w walącym się, utopijnym podwodnym mieście zwanym Rapture, znajdziecie oczywiście również w polskich sklepach (dzięki staraniom firmy Cenega Poland). Produkcję w wersji na komputery osobiste nabędziecie za sugerowaną przez dystrybutora cenę 99,90 złotych, z kolei edycję konsolową zakupicie za kwotę 219,90 złotych.

Przypominamy również, że w wybranych sklepach możecie natrafić na dwa specjalne zestawy BioShock 2. Edycja Rapture, wzbogacona m.in. o album z grafikami, jest nieznacznie droższa od standardowej – pecetowcy muszą za nią zapłacić 129,99 złotych, a posiadacze konsol 239,99 złotych. Z kolei ekskluzywna wersja Special, składająca się ze sporego opakowania (13 na 13 cali), trzech plakatów, płyty winylowej z soundtrackiem do pierwszego BioShocka, ścieżki dźwiękowej na CD do BioShock 2 i albumu z grafikami kosztuje odpowiednio 149,99 złotych (PC) i 279,99 złotych (konsole).

Dzieło koncernu 2K Games zostało już oczywiście ocenione przez amerykańskie i europejskie media branżowe. Serwisy internetowe oraz wybrane magazyny jednogłośnie stwierdziły, że kontynuacja jest grą ze wszech miar udaną, wystawiając jej noty na średnim poziomie od 88% do 91% (dane za Metacritic.com). Krytyce poddana została jedynie fabuła, która nie jest już tak zaskakująca i świeża, jak w przypadku części pierwszej. Czy świetne oceny przełożą się na bardzo dobrą sprzedaż? W przypadku jedynki tak właśnie było – do dzisiaj zakupiono ponad trzy miliony egzemplarzy tej gry.

Powrót do Rapture - BioShock 2 debiutuje na rynku! - ilustracja #2

Niedługo po wylądowaniu na sklepowych półkach BioShock 2 doczeka się premiery pierwszych dodatków DLC. Prace nad nimi trwają już od pewnego czasu i najprawdopodobniej są związane z całkiem ciekawie rozwiązanym trybem rozgrywki wieloosobowej.

Warto również zauważyć, że pecetowa odsłona gry została pozbawiona wsparcia dla serwerów dedykowanych i opcji gry w trybie lokalnym. W zamian jednak oferuje nieco lepszą oprawę graficzną i większą liczbę ustawień audiowizualnych. Na grę nałożono poza tym standardowe zabezpieczenia antypirackie oraz obsługę Games for Windows LIVE.

Więcej informacji na temat BioShock 2 dostarczą Wam materiały zgromadzone na łamach gry-online.pl:

Waszej uwadze polecamy także oficjalne serwisy poświęcone kolejnej wycieczce do Rapture: www.bioshock2game.com, www.cultofrapture.com oraz www.somethinginthesea.com.