Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2016, 15:31

Wieści ze świata (Overwatch, BioShock, Amnesia) 14/12/2016

Dziś piszemy o świątecznym wydarzeniu w Overwatch (Zimowa Kraina Czarów), udostępnieniu trylogii BioShock na Xboksie One w ramach wstecznej kompatybilności oraz o dodaniu osiągnięć Steam do gier Amnesia: Mroczny obłęd i Amnesia: A Machine for Pigs w wersjach PC. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Overwatch – ruszyło świąteczne wydarzenie

Blizzard rozpoczął kolejne „wydarzenie sezonowe” w grze Overwatch, tym razem związane ze świętami Bożego Narodzenia. Przede wszystkim w ramach Zimowej Krainy Czarów do Rozróby dołączył nowy tryb gry – Śnieżkowa Ofensywa Mei, w której wszyscy gracze wcielają się w tytułową postać, strzelając do siebie śnieżkami. Ponadto na dwóch mapach znalazły się świąteczne ozdoby (Hanamura i King’s Row), a do skrzyń z łupami zamiast standardowych nagród trafiły okolicznościowe elementy do personalizacji postaci (ponad 100 sztuk). Wydarzenie potrwa do 2 stycznia.

Seria BioShock dostępna na XOne dzięki wstecznej kompatybilności

Katalog gier z konsoli Xbox 360, które są grywalne również na Xboksie One dzięki funkcji wstecznej kompatybilności, wzbogacił się ostatnio o oryginalne wersje wszystkich trzech tytułów z serii BioShock. Jest to dosyć interesujące posunięcie ze strony firmy 2K Games, zważywszy że we wrześniu wydała ona na platformach sprzętowych ósmej generacji pakiet BioShock: The Collection, zawierający remastery tych samych gier. Warto jeszcze wspomnieć, że wraz z nowymi „nabytkami” liczba pozycji z poprzedniej generacji, które stały się dostępne na XOne dzięki wstecznej kompatybilności, przekroczyła 300 sztuk.

Gry z serii Amnesia z osiągnięciami na Steamie

Po latach od ich rynkowych debiutów studio Frictional Games zaktualizowało pecetowe edycje gier Amnesia: Mroczny obłęd i Amnesia: A Machine for Pigs, wzbogacając je o osiągnięcia na Steamie. Na razie funkcja ta jest dostępna w wersji beta, ale niebawem powinna otrzymać finalny szlif i stać się powszechnie dostępna. Aktualizacja bez wątpienia ma związek z niedawnym wypuszczeniem wymienionych survival horrorów na konsoli PlayStation 4 (w ramach pakietu Amnesia: Collection).

Galeria filmów

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze filmy z gier w zasobach naszego serwisu:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej