Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2010, 10:33

autor: Jiker

Pecetowy BioShock 2 z SecuROM i obsługą Games for Windows LIVE [news uaktualniony]

Koncern 2K Games, wydawca gry BioShock 2, ujawnił, że dzieło studiów deweloperskich 2K Marin, 2K Australia, 2K China oraz Digital Extremes w wersji na komputery osobiste będzie posiadać zabezpieczenia antypirackie typu SecuROM. Mamy także nieciekawą wiadomość dla polskich fanów marki.

Koncern 2K Games, wydawca gry BioShock 2, ujawnił, że wersja na komputery osobiste będzie posiadać zabezpieczenia antypirackie typu SecuROM. Mamy także nieciekawą wiadomość dla polskich fanów marki.

Dowiedzieliśmy się, że pecetowy BioShock 2 będzie robić użytek z systemu Games for Windows LIVE – chcąc zapisywać stan gry, zdobywać Osiągnięcia, pobierać aktualizacje oraz grać przez Sieć będziemy musieli być zalogowani w ramach usługi opracowanej przez firmę Microsoft.

W tym momencie nasuwa się oczywiście standardowe pytanie o ewentualne trudności wynikające z oficjalnego braku GfWL w Polsce. Czekamy aż kwestię tę rozstrzygnie oficjalny dystrybutor gry w naszym kraju, firma Cenega Poland.

2K Games poinformowało również, że aby dokończyć instalację gry przed graczem postawiony zostanie wymóg aktywacji połączenia z Internetem. Podobne zagranie zostało zastosowane w przypadku części pierwszej – wówczas potwierdzenie oryginalności gry mogliśmy jednak przeprowadzić tylko dwukrotnie (po kilku tygodniach twórcy całkowicie znieśli aktywację). Mamy nadzieję, że w BioShock 2 takich problemów już nie będzie.

BioShock 2, przeznaczony także na Xboksa 360 i PlayStation 3, ma zostać wydany w Polsce 9 lutego (w dniu światowej premiery). Do sklepów trafi w trzech zróżnicowanych wersjach. Twórcy zapowiadają, że nie niedługo po debiucie do sprzedaży trafią pierwsze dodatki DLC.

AKTULIZACJA: Przedstawiciel firmy Cenega Poland zabrał głos w sprawie polskiej edycji gry BioShock 2. W przesłanym oświadczeniu napisano, że „Edycja gry Bioshock 2 dystrybuowana przez firmę Cenega Poland jest identyczna, jeśli chodzi o zawartość, jak w reszcie państw europejskich i znajduje się w niej również klucz do usługi Games for Windows LIVE. Dzięki temu można korzystać w pełni ze wszystkich funkcjonalności gry ”. Graczom nie pozostaje zatem nic innego, jak skorzystać ze starego sposobu rejestracji swojego konta z wyborem takiego kraju zamieszkania, w którym usługa GfWL działa w pełni oficjalnie.