2K Games publikuje program do wycofania aktywacji BioShocka

Wprowadzony w grze BioShock na PC, opierający się na internetowej aktywacji system zabezpieczeń antypirackich wzbudził sporo kontrowersji, ponieważ pozwalał jedynie na instalację tytułu ograniczoną liczbę razy. Gracze denerwowali się, że nie po to zapłacili za grę, by mieć jakiekolwiek ograniczenia w jej użytkowaniu.

futurebeat.pl

Artur Falkowski

Wprowadzony w grze BioShock na PC, opierający się na internetowej aktywacji system zabezpieczeń antypirackich wzbudził sporo kontrowersji, ponieważ pozwalał jedynie na instalację tytułu ograniczoną liczbę razy. Gracze denerwowali się, że nie po to zapłacili za grę, by mieć jakiekolwiek ograniczenia w jej użytkowaniu. W końcu twórcy wysłuchali ich skarg i opracowali narzędzie służące do wycofania aktywacji.

Do tej pory odbywało się to w ten sposób, że do zainstalowania gry na danym komputerze potrzebne było dokonanie aktywacji. Ta zaś pozwalała na korzystanie z gry (włącznie z reinstalacją) tak długo, jak długo nie zostały zmienione kluczowe komponenty komputera albo nie przeinstalowano systemu operacyjnego. W takim wypadku konieczne było ponowne aktywowanie. Nie było by to może takie uciążliwe, gdyby nie fakt, że twórcy narzucili limit przypadających na jeden egzemplarz gry aktywacji, pozwalając jedynie na pięciokrotne dokonanie takiej operacji.

Dzięki opublikowanemu przed paroma dniami programikowi można usunąć posiadaną aktywację, w ten sposób zostawiając sobie możliwość ponownego jej dokonania. Zainteresowani znajdą go na stronie The Cult of Rapture.

BioShock

BioShock

PC PlayStation Xbox Mobile
po premierze

Data wydania: 21 sierpnia 2007

Informacje o Grze
8.5

GRYOnline

8.7

Gracze

9.4

Steam

OCEŃ
Oceny
  • 2K Games
  • Take 2 Interactive
  • PC
Podobało się?

0

Wii kontra Vii - bezpośredni pojedynek oryginału z podróbką

Następny
Wii kontra Vii - bezpośredni pojedynek oryginału z podróbką

Nowy zestaw Nintendo DS z motywem The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Poprzedni
Nowy zestaw Nintendo DS z motywem The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl