Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2010, 11:23

autor: Jiker

Dodatki DLC do BioShock 2

Premiera BioShock 2 to już tylko kwestia dni. 9 lutego zbliża się bowiem nieubłagalnie. Zgodnie z nową modą twórcy postanowili poinformować graczy, że od pewnego czasu prowadzą prace nad dodatkową zawartością do swojego dzieła.

Premiera BioShock 2 to już tylko kwestia dni. 9 lutego zbliża się bowiem nieubłagalnie. Zgodnie z nową modą twórcy postanowili poinformować graczy, że od pewnego czasu prowadzą prace nad dodatkową zawartością do swojego dzieła.

Kent Hudson ze studia 2K Marin – jednego z zespołów odpowiedzialnych za wyprodukowanie nowej wyprawy do Rapture – oznajmił w wywiadzie dla serwisu Australian Gamer, że twórcy BioShock 2 mają w zanadrzu „całkiem agresywny plan związany z DLC, a jego realizacja została już rozpoczęta ”.

Dodatki DLC do BioShock 2 - ilustracja #1

Nad dodatkami nie pracują jednak deweloperzy z 2K Marin, ponieważ zajmują się aktualnie „inną, wielką rzeczą ”, o której żadnych szczegółów oczywiście nie ujawniono. Należy jednak pamiętać, że w rezerwie są jeszcze trzy inne studia deweloperskie zaangażowane w produkcję Bioshocka 2 2K Australia, 2K China oraz Digital Extremes.

Najbardziej prawdopodobnym wyborem dla zawartości pierwszych DLC wydają się być dodatkowe elementy do trybu rozgrywki wieloosobowej. Z uwagi na to, że za jego opracowanie odpowiedzialne jest Digital Extremes, to właśnie w nim upatrywać powinniśmy zespołu, który będzie eksploatować DLC w największym stopniu.

Przypominamy, że Bioshock 2 zostanie wydany na naszym rynku w trzech zróżnicowanych wersjach - normalnej, Rapture i Special. Do ich premiery dojdzie oczywiście w dniu światowej premiery, czyli 9 lutego. Normalna wersja produkcji na pecety będzie kosztowała 99,99 złotych, a na konsole 219,99 złotych. Edycja Rapture będzie droższa – pecetowcy zapłacą za nią 129,99 złotych, a posiadacze konsol 239,99 złotych. Za wersję Special zapłacimy odpowiednio 149,99 złotych i 279,99 złotych.

Wprowadzeniem gry do polskich sklepów zajmuje się firma Cenega, która informuje, że tytuł będzie dostępny w angielskiej wersji językowej. Po premierze w przypadku edycji PC gracze będą jednak mogli zaopatrzyć się w łatkę polonizującą.

Jednocześnie zachęcamy Was do zapoznania się z licznymi materiałami na temat BioShock 2, które w ostatnich dniach zamieściliśmy na łamach gry-online.pl. Są wśród nich: