Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 stycznia 2010, 11:06

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: Słaby występ AGAiN w Niemczech, mistrzowie w składzie Frag eXecutors?

Za nami pierwszy międzynarodowy turniej Counter Strike 1.6 w tym roku. W niemieckiej Kolonii w ramach europejskich finałów Intel Extreme Masters rywalizowało kilkanaście czołowych zespołów Starego Kontynentu. Niestety turnieju do udanych nie mogą zaliczyć gracze AGAiN – zajęli dopiero 9 miejsce.

Za nami pierwszy międzynarodowy turniej Counter Strike 1.6 w tym roku. W niemieckiej Kolonii w ramach europejskich finałów Intel Extreme Masters rywalizowało kilkanaście czołowych zespołów Starego Kontynentu. Niestety turnieju do udanych nie mogą zaliczyć gracze AGAiN – zajęli dopiero 9 miejsce.

E-Sport: Słaby występ AGAiN w Niemczech, mistrzowie w składzie Frag eXecutors? - ilustracja #1

Już pierwsze spotkania naszych mistrzów świata wskazywały, że zawody mogą nie pójść po ich myśli. Mecz otwarcia zakończył się porażką z teoretycznie słabszym przeciwnikiem, Duńczykami z Roskilde Ravens. Niestety w kolejnych spotkaniach nie było lepiej. Nasi zawodnicy mimo wysokiego prowadzenia po pierwszej części meczu przegrali z Meet Your Makers, a następnie z mousesports. Trzy porażki w pierwszych trzech meczach spowodowały, że gracze z Polski mieli już tylko iluzoryczne szanse na awans do fazy playoff. Nie pomogły zwycięstwa z SK Gaming oraz francuskim Millenium i ostatecznie nasi gracze zajęli dopiero przedostatnie miejsce w grupie A rozgrywek.

Tymczasem wspomniane na początku Roskilde Ravens okazało się prawdziwą rewelacją turnieju. Zespół, który do tej pory uznawany był za europejskiego średniaka bez problemu awansował z grupy, a następnie sprawił sporo kłopotów europejskim potentatom w fazie pucharowej. Ostatecznie Duńczycy zajęli trzecie miejsce, pokonując w decydującym spotkaniu faworyzowane SK Gaming. W finale zawodów świetne widowisko stworzyli zawodnicy szwedzkiego fnatic oraz wspomnianego już również wcześniej mousesports. Ostatecznie, po trzech zaciętych mapach pierwszy triumf w 2010 roku zanotowali zawodnicy popularnych „myszek”, wygrywając tym 25 tysięcy dolarów.

Gracze AGAiN, którzy w komplecie podczas turnieju reklamowali tajemniczy projekt Guns Are Drawn, o którym pisaliśmy w poprzednich tygodniach musieli zadowolić się dopiero 9 miejscem. Zadecydowało o nim zwycięstwo w barażowym spotkaniu z Team Alternate. Pozycja wywalczona przez Polaków daje im cień szansy na występ w ogólnoświatowych finałach, które odbędą się w marcu w Hanowerze. Dzięki wygranej w ostatnim meczu z Niemcami, AGAiN zyskało statut pierwszej rezerwowej drużyny z Europy i w przypadku problemów którejś z bezpośrednio zakwalifikowanych drużyn, wystąpi podczas turnieju finałowego.

Występ AGAiN w Niemczech nie jest jednak jedyną ciekawą informacją związaną z tym zespołem, która światło dzienne ujrzała w ubiegłym tygodniu. Wiele wskazuje na to, że w końcu wyjaśniają się szczegóły związane z przyszłością polskich mistrzów świata. Po pierwsze poznaliśmy cały skład projektu Guns Are Drawn: w ostatnich dniach dołączyli do niego Jakub ‘kuben’ Gurczyński oraz Wiktor ‘TaZ’ Wojtas, uzupełniając pięcioosobowy skład. Dodatkowo ten ostatni zawodnik udzielił wywiadu pismu CKM, w którym dwukrotnie pada stwierdzenie, że TaZ jest zawodnikiem zespołu Frag eXecutors. Możliwe więc, że to właśnie przeżywający w ostatnim roku problemy popularni „egzekutorzy” będą nowym zespołem dla którego zagrają w 2010 roku gracze Złotej Piątki.

E-Sport: Słaby występ AGAiN w Niemczech, mistrzowie w składzie Frag eXecutors? - ilustracja #2

Tymczasem inna gwiazda polskiego esportu, Krzysztof ‘Draco’ Nalepka, jeden z najbardziej znanych graczy StarCraft spoza Azji, pożegnał się z dotychczasowym zespołem. Po roku reprezentowania barw Betsson Voodoo Gaming, w ostatnim tygodniu obie strony zdecydowały o nieprzedłużaniu wygasającego właśnie kontraktu. Tym samym jeden z najbardziej utytułowanych wśród polskich esportowców zawodników pozostał beż wsparcia drużyny.