Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2008, 08:47

Pierwsze gry z platynowej serii trafią na PS3 jeszcze tej jesieni

Europejski oddział Sony potwierdził, że tej jesieni do sprzedaży trafią pierwsze gry w platynowej serii przeznaczone dla konsol PlayStation 3.

Europejski oddział Sony potwierdził, że tej jesieni do sprzedaży trafią pierwsze gry w platynowej serii przeznaczone dla konsol PlayStation 3.

Niestety, jak na razie szefostwo koncernu odmówiło jakiegokolwiek komentarza dotyczącego zawartości pakietu. Co oczywiście nie znaczy, że nie możemy na ten temat spekulować, co też uczynił francuski serwis Jeux-France, według którego możemy spodziewać się takich gier, jak Motorstorm, Heavenly Sword, Resistance: Fall of Man, Formula One Championship Edition, Lair, Folklore, Ridge Racer 7 i Genji: Days of the Blade. Każda z wyżej wymienionych pozycji miałaby kosztować €40.

Lista ta jednak kłóci się z zasadą, że do platynowej serii trafiają tylko te tytuły, które sprzedały się w ilości większej niż milion egzemplarzy. Być może jednak tym razem, wraz z rosnącą sprzedażą samej konsoli, jest to jakiś sposób na zachęcenie większej ilości ludzi do zapoznania się z tytułami startowymi, bowiem wyłączając Heavenly Sword, Lair i Folklore tylko takie wymienia Jeux-France.

Kontrowersyjna wydaje się być także ustalona na €40 cena. Jak się bowiem okazuje, wystarczy jedynie krótki rzut oka na kilka internetowych sklepów, aby przekonać się, że dokładnie wszystkie te tytuły już są oferowane poniżej tej kwoty. Albo więc Jeux-France mija się z prawdą, albo Sony nie do końca przemyślało swój ruch. A oto pierwsze z brzegu przykłady: