Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2006, 09:50

autor: BK

Phil Harrison broni Playstation 3

Phil Harrison, stojący na czele europejskiego oddziału firmy Sony, postanowił odeprzeć zarzuty związane z Playstation 3. Chodzi tu o rzekomą kradzieży pomysłu dotyczącego kontrolera ich nowej konsoli. Stwierdził także, że PS3 w niedługim czasie może stać się „zabójcą” peceta.

Phil Harrison, stojący na czele europejskiego oddziału firmy Sony,postanowił odeprzeć zarzuty związane z Playstation 3. Chodzi tu o rzekomą kradzież pomysłu dotyczącego kontrolera, w który będzie wyposażona ich nowa konsola. Stwierdził także, że PS3 w niedługim czasie może stać się „zabójcą” peceta.

Phil Harrison broni Playstation 3 - ilustracja #1

Podczas rozmowy z dziennikarzami serwisu Spiegel Online, Harrison zawzięcie bronił nowego kontrolera Sony, wyposażonego w sensory ruchu. Jak wiemy, użycie podobnej technologii na długo przed Sony ogłosiła firma Nintendo . „W pewien sposób jestem w stanie zrozumieć osoby, które postrzegają to jako kopiowanie pomysłu, ale wybaczcie, takie myślenie jest trochę głupie” – zaczął tłumaczenie Harrison – „Kiedy w 1994 roku wprowadziliśmy do sprzedaży Playstation, po raz pierwszy pojawiła się grafika trójwymiarowa. Gdy w 1996 Nintendo wypuściło N64, ich gry również prezentowały grafikę 3D, ale wcale nie powiedzieliśmy, że ukradli nasz pomysł”. Po tym wstępie, przeszedł do sprawy samych sensorów wykorzystanych w kontrolerach obydwu firm – „Pracowaliśmy nad tego rodzaju technologią od bardzo dawna – Nintendo również, ale różnica jest taka, że nasz kontroler wciąż przypomina Dual Shocka, który sprzedał się w czterystu milionach egzemplarzy na całym świecie”. Na pytanie o liczbę gier, które będą wykorzystywać możliwości nowego pada, Harrison odpowiedział, że wszystkie będą go w pewien sposób używać.

Harrison zapowiedział także koniec pecetów - „Wierzymy, że Playstation 3 będzie służyć ludziom do grania, oglądania filmów, przeglądania stron internetowych, zastąpi też komputer osobisty oferując szereg innych funkcjih” – mówił pewny siebie – „Playstation 3 jest komputerem. Pecet staje się niepotrzebny”.