Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2008, 11:54

autor: Elrond

PeCety dostaną swoje Wiiloty ?

Z pewnością jednym z magnesów przyciągających graczy do konsoli Nintendo, Wii, jest jej dość oryginalny kontroler - a raczej ich para - Wiilot oraz Nunchuck, które stanowią dość udany tandem, dodający smaczków zabawie z Wii. Dlaczego by więc podobnego pomysłu nie zaimplementować chociażby w PeCetach?

Z pewnością jednym z magnesów przyciągających graczy do konsoli Nintendo, Wii, jest jej dość oryginalny kontroler - a raczej ich para - Wiilot oraz Nunchuck, które stanowią dość udany tandem, dodający smaczków zabawie z Wii. Dlaczego by więc podobnego pomysłu nie zaimplementować chociażby w PeCetach? Pytanie takie zadało sobie kierownictwo firmy Asustek Computer, po czym zaprezentowało swoją wizję kontrolerów podobnych do wspomnianego "wynalazku" Nintendo.

PeCety dostaną swoje Wiiloty ? - ilustracja #1

I tak dwa, bezprzewodowe kontrolery, korzystające z sensorów ruchu, nazwane Eee Stick, pojawią się na rynku już w połowie sierpnia. Niestety, początkowo będą one dostępne wyłącznie w zestawach z tanimi laptopami serii Eee PC oraz desktopowymi Eee Box. Sytuacja nieco poprawić się ma w przyszłym roku, kiedy to Asustek zamierza wprowadzić do sprzedaży pakiety gier (od 5 do 8) z dołączanymi do nich kontrolerami Eee Stick - sądząc jednak po cenach pakietów - od 66 do 82 USD - nie będą to raczej gry z górnej półki. Obecnie firma podpisała niewiele umów z deweloperami, którzy zaimplementują obsługę Eee Sticków w swoich grach, jednak kolejne rozmowy trwają, a na celowniku znajduje się m.in. Electronic Arts.