Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 czerwca 2009, 15:50

autor: Crash

Nowy dodatek do Fallouta 3 trafił na rynek

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś odbyła się premiera czwartego już dodatku do Fallouta 3, zatytułowanego Point Lookout. Docelowe platformy to Xbox 360 i PC.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś odbyła się premiera czwartego już dodatku do Fallouta 3, zatytułowanego Point Lookout. Docelowe platformy to Xbox 360 i PC.

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o pracach nad kolejnymi dwoma dodatkami typu DLC dla Fallouta 3, zmierzającymi na platformy Microsoftu, tj. Windows Live i Xbox Live. Pierwsze z zapowiedzianych rozszerzeń, zgodnie z obietnicami, oddane zostało do dyspozycji graczy. Cena dodatku wynosi 800 punktów (około 34zł), a jego wersja na PC zajmuje 359,6 MB.

Nowy dodatek do Fallouta 3 trafił na rynek - ilustracja #1

Point Lookout przeniesie nas na niedostępne wcześniej tereny, do tajemniczego, nadmorskiego miasteczka. W przeciwieństwie do poprzednich rozszerzeń, oferować będzie otwartą i rozległą przestrzeń, której eksplorowanie zależeć ma w większym stopniu od upodobań gracza. Naszym głównym zadaniem, poprzez wypełnianie szeregu premierowych misji, będzie odkrycie sekretów tytułowej osady, rozwikłanie tajemnicy kryjącej się za owocami punga oraz skonfrontowanie się z mieszkańcami podejrzanej rezydencji. W ręce gracza trafią nowe bronie, w tym dwulufowa strzelba oraz osiągnięcia (tzw. achievementy).

Dodatek, według ogólnoeuropejskiego systemu klasyfikacji gier PEGI, otrzymał kategorię 18+, co oznacza, że przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych (ESRB przydzieliło podobną kategorię - 17+).

Kolejnym, piątym i jak na razie ostatnim zapowiedzianym rozszerzeniem jest Mothership Zeta. Jego premiera powinna nastąpić w przyszłym miesiącu. Cena, podobnie jak w przypadku Point Lookout, wynosić będzie 800 punktów. Akcja dodatku rozpocznie się w chwili otrzymania przez głównego bohatera tajemniczej transmisji radiowej. Podążając w kierunku jej źródła, gracz trafi do miejsca katastrofy statku kosmicznego. Chwile później zostanie uprowadzony przez towarzyszy z kosmosu, by stawić im czoła w zupełnie obcym dla siebie środowisku – pokładzie UFO.