Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2009, 21:29

Nowe przygody Indiana Jonesa wraz z klasycznym Fate of Atlantis

Firma LucasArts przekazała pierwsze informacje o kolejnej odsłonie przygód Indiany Jonesa – plotki o niej krążyły już od jakiegoś czasu. Wygląda więc na to, że wraz z nową częścią otrzymamy ukrytą dodatkową grę Indiana Jones and The Fate of Atlantis z 1992 roku. Co w tym niezwykłego? Wspomniana przygodówka jest jedną z najlepszych i najambitniejszych przedstawicielek gatunku.

Firma LucasArts przekazała pierwsze informacje o kolejnej odsłonie przygód Indiany Jonesa – plotki o niej krążyły już od jakiegoś czasu. Wygląda więc na to, że wraz z nową częścią otrzymamy ukrytą dodatkową grę Indiana Jones and The Fate of Atlantis z 1992 roku. Co w tym niezwykłego? Wspomniana przygodówka jest jedną z najlepszych i najambitniejszych przedstawicielek gatunku.

Na razie nie wiemy w jaki sposób wspomnianą wyżej produkcję będziemy mogli odblokować w nadchodzącym dziele, czyli Indiana Jones and the Staff of Kings (być może chodzi o zwyczajne ukończenie fabuły). Trudno określić również które platformy otrzymają ten niezwykły rarytas – najprawdopodobniej będą to więc Wii i PlayStation 2, jednak przenośne konsole (DS i PSP) również można brać pod uwagę.

Nowe przygody Indiana Jonesa wraz z klasycznym Fate of Atlantis - ilustracja #1
Indiana Jones and The Staff of Kings.

Nowa gra o losach Indiana Jonesa ma opowiadać o poszukiwaniach laski Mojżesza i przeniesie nas do roku 1939. Zwiedzimy między innymi dzielnicę Chinatown miasta San Francisco oraz gęstą dżunglę Panamy. Wspomnianym artefaktem będzie także zainteresowany niejaki Magnus Völler, z którym zapewne przyjdzie nam zmierzyć się w finale. Otoczenie będzie interaktywne i niejednokrotnie oprócz siły pięści oraz broni palnej będziemy musieli użyć także sprytu. Pojawią się liczne sceny z pojazdami inspirowane filmami oraz spektakularne ucieczki (np. z walącej się świątyni). Przeszukując poszczególne lokacje znajdziemy też kilkadziesiąt mniejszych skarbów.

W wersji na konsolę Wii podczas zabawy będziemy dzierżyć w dłoni kontroler symbolizujący charakterystyczny bicz archeologa. Tytuł ma oferować dwuosobowy tryb kooperacji przedstawiający zupełnie nowe zadanie i postać, w którą wcześniej w grach z serii nie było nam dane się wcielić. Do odblokowania otrzymamy także kilka czteroosobowych form rozgrywki polegających na rywalizacji. Edycja na DS-a ma wykorzystywać stylusa i oczywiście ekran dotykowy.

Nowe przygody Indiana Jonesa wraz z klasycznym Fate of Atlantis - ilustracja #2

Indiana Jones and The Fate of Atlantis.

Wspomniana wyżej gra Indiana Jones and The Fate of Atlantis została wydana w 1992 roku. Dzieło firmy LucasArts zaliczone zostało do grona najbardziej interesujących gier przygodowych. Nic dziwnego – produkcja cechowała się kilkoma niezwykłymi elementami. Powstała ona w bezsprzecznie najlepszym okresie tego studia – stworzono wtedy między innymi wiele kultowych wręcz przygodówek (Maniac Mansion, The Secret of Monkey Island, Day of the Tentacle), które w dużym stopniu wpłynęły na cały gatunek.

Indiana Jones and The Fate of Atlantis to przede wszystkim świetna fabuła i godna adaptacja wyczynów bohatera znanego poprzednio tylko z filmów. Co ważniejsze, gra została wykonana w niezwykle zmyślny sposób – dokonując różnych wyborów wpływaliśmy więc na przebieg całej rozgrywki i w konsekwencji sam wynik. Przygody znanego archeologa z 1992 roku można więc ukończyć na trzy różne sposoby.

To ciekawe podejście spotkało się z przychylnością zarówno fanów gatunku i recenzentów. Miejmy nadzieję, że w najnowszej odsłonie przygód bohatera, ta klasyczna produkcja będzie tylko bardzo interesującym dodatkiem, a nie esencją i jedynym pozytywnym elementem. Opublikowany już jakiś czas temu zwiastun filmowy wygląda całkiem apetycznie, chociaż oczywiście wszystko zależy od tego czy uda się wyważyć akcję, elementy fabularne i logiczne. Ważne będzie też zachowanie klimatu i charyzmy głównego bohatera, który na każdą zaczepkę znajdzie ciętą ripostę.