Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2002, 13:30

autor: Sznur

Nominacje do nagród Academy of Interactive Arts and Sciences

Amerykańska Academy of Interactive Arts and Sciences (AIAS) ogłosiła finalistów dorocznych nagród w dziedzinie gier komputerowych, tych które ukazały się w 2001 roku. Jest to już piąta edycja wyróżnień przyznawana przez AIAS, organizację założoną przez największych potentatów z branży.

Amerykańska Academy of Interactive Arts and Sciences (AIAS) ogłosiła finalistów dorocznych nagród w dziedzinie gier komputerowych, tych które ukazały się w 2001 roku. Jest to już piąta edycja wyróżnień przyznawana przez AIAS, organizację założoną przez największych potentatów z branży (Activision, BioWare Entertainment, Electronic Arts, Ensemble Studios, Infogrames, Insomniac Games, Interactive Digital Software Association, Knowledge Adventure, Microsoft, Nintendo of America, Oddworld Inhabitants, Sony Computer Entertainment America, Ubi Soft Entertainment).

Tym razem nominacje przyznane zostały w kilkunastu kategoriach. Poniżej przedstawiamy listę tytułów nominowanych w tych najważniejszych (pominąłem muzykę, grafikę, efekty specjalne itp.):

W kategorii Gra Roku nominację otrzymały:

Black & White (Lionhead Studios/Electronic Arts)

Return to Castle Wolfenstein (id Software/Activision)

Dark Age of Camelot (Mythic Entertainment/Mythic Entertainment, Inc.)

Sid Meier's Civilization III (Firaxis Games/Infogrames)

W kategorii Najlepsza Gra Akcji/Przygodowa:

Aliens vs. Predator 2 (Monolith/Sierra Entertainment/Fox Interactive)

Myst III Exile (Presto Studios/Ubi Soft Entertainment)

Return to Castle Wolfenstein (id Software/Activision)

Undying (EA Los Angeles/Electronic Arts)

W kategorii Najlepsza Gra RPG:

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal (BioWare Corp/Interplay)

Diablo II: Lord of Destruction (Blizzard Entertainment/Blizzard Entertainment)

Wizardry 8 (Sir-tech Canada/Sir-tech Canada)

W kategorii Najlepszy Symulator:

IL-2 Sturmovik (IC MADDOX Games/Ubi Soft Entertainment)

Microsoft Flight Simulator 2002 (Microsoft/Microsoft)

Microsoft Train Simulator (Kuju Entertainment Ltd/Microsoft)

W kategorii Najlepsza Gra Sportowa:

FIFA 2002 (Electronic Arts Canada/Electronic Arts)

Madden NFL 2002 (Tiburon Entertainment/Electronic Arts)

NHL 2002 (Electronic Arts Canada/Electronic Arts)

W kategorii Najlepsza Gra Strategiczna:

Battle Realms (Liquid Entertainment/Crave Entertainment)

Black & White (Lionhead Studios/Electronic Arts)

Kohan: Immortal Sovereigns (TimeGate Studios, Inc/Strategy First)

Sid Meier's Civilization III (Firaxis Games/Infogrames)

W kategorii Najlepsza Gra dla Dzieci:

Backyard Basketball (Humongous Entertainment/Infogrames)

Disney's Stanley Tiger Tales (Artech Studios/Disney Interactive)

Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Electronic Arts/Electronic Arts)

ScanCommand: Jurassic Park (Knowledge Adventure/Knowledge Adventure)

W kategorii Najbardziej Innowacyjna Gra:

Black & White (Lionhead Studios/Electronic Arts)

Dark Age of Camelot (Mythic Entertainment/Mythic Entertainment, Inc.)

Majestic (Anim-X/Electronic Arts)

The Sims: Hot Date (EA – Maxis/Electronic Arts)

W kategorii Najlepsza Gra Sieciowa:

Aliens vs. Predator 2 (Monolith/Sierra Entertainment/Fox Interactive)

MechWarrior 4: Black Knight Expansion (Cyberlore Studios/Microsoft)

Monopoly Tycoon (Deep Red/Infogrames)

Return to Castle Wolfenstein (Activision/id Software)

Tom Clancy's Ghost Recon (Red Storm Entertainment/Ubi Soft Entertainment)

W kategorii Najlepsza Gra Massive Multiplayer Online:

Asheron’s Call: Dark Majesty (Turbine Entertainment/Microsoft) PC

Dark Age of Camelot (Mythic Entertainment/Mythic Entertainment, Inc.) PC

Phantasy Star Online (Sonic Team Ltd/Sega of America) DC