Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 lutego 2002

Icewind Dale II zapowiedziany!

Sznur, 4 lutego 2002, 17:20

Wszyscy którzy położyli już grubą kreskę na kolejnych tytułach cRPG opartych na silniku Infinity (Baldur’s Gate, Icewind Dale, Planescape Torment) na szczęście byli w błędzie!. Dzisiaj Black Isle Studios oficjalnie podało, iż prace nad kontynuacją Icewind Dale są już bardzo zaawansowane, a premiera gry przewidziana jest na 28 maja.

Konferencja CD Projektu
Konferencja CD Projektu

Fajek, 4 lutego 2002, 16:40

W miniony piątek w siedzibie firmy CD Projekt odbyła się konferencja, poświęcona najnowszym produktom znanego światowego wydawcy, firmie JoWood. W związku z tym, iż była to konferencja przeznaczona dla mediów, jako przedstawiciel tychże, zostałem na nią zaproszony jako reprezentant serwisu GRY-OnLine przez przedstawiciela CD Projektu, Piotra Młyńskiego.

Śnieżny Rajd 2002 trafił do tłoczni

Sznur, 4 lutego 2002, 16:14

Jak informuje firma CD Projekt, gra Śnieżny Rajd 2002: Wyścigi Skuterów Śnieżnych trafiła właśnie do tłoczni. Program, w którym gracze biorą udział w serii przełajowych wyścigów toczonych w przepięknej, zimowej scenerii, pojawi się w sklepach już 13 lutego. Gra wydana zostanie oczywiście w polskiej wersji językowej, a kosztować ma tylko 39,90 zł.

Gry Strategy First w ofercie CD Projektu

Solnica, 4 lutego 2002, 15:55

Na podstawie umowy podpisanej ze Strategy First w planie wydawniczym CD Projektu znalazły się cztery nowe gry tej firmy.

Recenzja: The Darkest Day

Fajek, 4 lutego 2002, 12:12

Już ponad rok upłynął, odkąd światło dzienne ujrzała jedna z najlepszych gier RPG w historii- Baldurs Gate 2: Shadows of Amn. Mimo, że gra oferowała ponad 300h zabawy, dla części fanów było to jeszcze za mało! Pół roku temu światło ujrzał oficjalny dodatek o nazwie Tron Bhaala, jednak i on nie zaspokoił wszystkich apetytów. Pojawiły się grupki zapaleńców które w domowym zaciszu na własną rękę, metodą „chałupniczą” postanowiły zwiększyć możliwości BG2. W efekcie pracy grupy TEAMBG ukazał się Mod noszący nazwę „The Darkest Day”.

Divine Divinity - pierwsze beta testy, demo w marcu

Solnica, 4 lutego 2002, 10:28

Już wkrótce rozpocznie się pierwsza faza beta testów Divine Divinity, ciekawie zapowiadającej się gry z gatunku cRPG, tworzonej przez belgijski zespół Larian Studios.

Nighstone - marna namiastka Diablo, czy też coś więcej...

Łosiu, 4 lutego 2002, 10:05

Już za niedługo, bo na przełomie lutego i marca firma Virgin Interactive wyda grę zatytułowaną Nighstone. Jest to najnowsza produkcja zespołu New Horizons Studios wzorowana na bardzo popularnej serii firmy Blizzard Entertainment – Diablo.

Oficjalna strona Rayman Arena

Łosiu, 4 lutego 2002, 09:07

Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami, kolejna część przygód Rayman’a (Rayman Arena) miała pojawić się z końcem ubiegłego roku. Termin jednak przełożono i gra ma ukazać się w marcu bieżącego roku. Wszystkich oczekujących na wydanie tego tytułu chciałbym zaprosić do udania się na jego nowo otwartą oficjalną stronę internetową.

Paradox wydawcą Legion

Łosiu, 4 lutego 2002, 08:57

W zeszłym roku informowaliśmy, że zespół Slitherine Software pracuje nad grą strategiczną traktującą o starożytnym Imperium Rzymskim, zatytułowaną Legion. Wówczas to, nie znany był jeszcze wydawca tego tytułu oraz czas jego ukończenia. W chwili obecnej sytuacja się wyjaśniła, ponieważ wydawcą Legion została firma Paradox Entertainment, twórca m.in. dwóch części Europa Universalis.

Grand Theft Auto 4, massive multiplayer ?

Solnica, 4 lutego 2002, 00:02

Co do tego, że powstanie kolejna część Grand Theft Auto nikt nie ma żadnych wątpliwości. Czy czwarta część jednej z brutalniejszych gier wideo będzie dalej prostą grą zręcznościową? A może jej autorzy postanowią lub już postanowili pójść krok dalej?