Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 lutego 2002

Rekordowy nakład Skoki Narciarskie 2002: Polskie Złoto

Sznur, 7 lutego 2002, 14:13

Zima jeszcze się nie skończyła i mimo, że za oknem dość wiosenna pogoda to sezon narciarski trwa w pełni. Widać to wyraźnie zwłaszcza w fenomenie zwanym „małyszomanią”, który nie ominął również posiadaczy komputerów. Jak informuje wydawnictwo „Dobra Gra”, polski rynek zalało już ćwierć miliona egzemplarzy gry Skoki Narciarskie 2002: Polskie Złoto (z Adamem Małyszem w roli głównej).

ABC Internetu: Test bezprzewodowego zestawu Cordless Desktop Optical

Solnica, 7 lutego 2002, 13:33

Każdy gracz na pewno słyszał o firmie Logitech, produkującej wszelkiej maści sprzęt mogący z powodzeniem pretendować do miana najlepszych, jeśli chodzi o jakość wykonania. Manipulatory do gier, głośniki, kamery – słowem wszystko, co można zmieścić na biurku, to asortyment oferowany przez tego producenta.

Nominacje do nagród Academy of Interactive Arts and Sciences

Sznur, 7 lutego 2002, 13:30

Amerykańska Academy of Interactive Arts and Sciences (AIAS) ogłosiła finalistów dorocznych nagród w dziedzinie gier komputerowych, tych które ukazały się w 2001 roku. Jest to już piąta edycja wyróżnień przyznawana przez AIAS, organizację założoną przez największych potentatów z branży.

Anarchy Online po zmianach

Solnica, 7 lutego 2002, 13:06

Nadszedł czas na zmiany. Do takiego wniosku doszli najwyraźniej twórcy Anarchy Online i po ponad miesięcznej przerwie udostępnili kolejną, oznaczoną numerem 13.6 wersję patch’a do swojej gry.

Zapowiedź: Star Wars - Starfighter

Fajek, 7 lutego 2002, 12:55

Star Wars: Starfighter ukazał się na konsolę Playstation 2 około pół roku temu, jednocześnie stając się hitem. LucasArts mając nadzieje powtórzyć sukces, zdecydowało się na przeniesienie tej gry na platformę PC. Gra powinna trafić do sklepów w całej Polsce już w połowie marca.

AMD sponsorem teamu Ferrari

Solnica, 7 lutego 2002, 11:22

Firma AMD dołączyła do grona sponsorów teamu Ferrari. W ten sposób jej logo znajdzie się na słynnych czerwonych bolidach startujących w wyścigach Formuły 1.

Recenzja: Earth 2150 – Lost Souls

Fajek, 7 lutego 2002, 11:17

Firma Reality Pump (dawniej TopWare Programy) zasłynęła jako twórca znakomitej strategii Earth 2150, która to przez wiele serwisów internetowych na całym świecie została wybrana jako najlepszy RTS 2000 roku. Niedawno na rynku pojawiła się kolejna gra z tej serii, zatytułowana Earth 2150: Lost Souls.

Mythic Entertainment pozwana przez BlackSnow Interactive

Łosiu, 7 lutego 2002, 09:27

Firma Mythic Entertainment, twórca popularnego MMOcRPG, Dark Age Of Camelot, została pozwana do sądu przez BlackSnow Interactive. Powodem tego pozwu jest próba nie dopuszczenia do handlu w realnym świecie przedmiotami i postaciami z gry oraz do udostępniania kont, a właśnie tą działalnością zajmuje się BlackSnow Interactive.

Strategy First wydawcą gier z Paradox Entertainment

Łosiu, 7 lutego 2002, 09:23

Firma Paradox Entertainment oraz Strategy First zawarły umowę, na mocy której Strategy First wyda trzy kolejne tytuły szwedzkiego producenta. Treść oficjalnej informacji prasowej opublikowanej na stronie firmy Paradox Entertainment nie stwierdza jakie będą to gry, przypuszczam jednak, że dwie z nich to Valhalla Chronicles oraz Warzone Online.

Falcon V - realizm przede wszystkim

Łosiu, 7 lutego 2002, 09:06

Kolejne części symulatora samolotu bojowego Falcon przez lata były wyznacznikiem jakości w tym gatunku gier. I prawdopodobnie identycznie będzie w przypadku piątej części serii tworzonej przez firmę G2 Interactive. Firma właśnie zatrudniła do pomocy przy tworzeniu gry prawdziwego pilota wojskowego (Keith Rosenkranz), weterana wojny w Zatoce Perskiej i autora znanej książki „Vipers in the Storm”.

Najlepiej sprzedające się tytuły w Stanach Zjednoczonych (07/02/02)

Łosiu, 7 lutego 2002, 09:02

Jaki tytuł tym razem zawładnął sercami i portfelami graczy w Stanach Zjednoczonych? Nie, nie jest to The Sims, ani żaden z jego dodatków. Tym razem najlepiej sprzedającą się grą w okresie od 20 do 26 stycznia był Medal of Honor: Allied Assault. Kolejne miejsca okupują Harry Potter and the Sorcerer's Stone oraz The Sims: Hot Date.

Die Hard: Nakatomi Plaza - demo

Solnica, 7 lutego 2002, 08:53

Niewiele jest chyba osób które przynajmniej raz nie oglądały „Szkalnej pułapki” z Brucem Willisem w roli głównej. Wkrótce w sprzedaży powinna pojawić się Die Hard: Nakatomi Plaza, gra dzięki której będziemy mogli wziąć los głównego bohatera we własne ręce, tymczasem już dziś udostępnione zostało jej grywalne demo.

Siege of Avalon - premiera przesunięta

Fajek, 7 lutego 2002, 00:07

Wszyscy zainteresowani ciekawie zapowiadającą się gra z gatunku cRPG Siege of Avalon będą musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż jej premiera przesunie się o ok. 4 tygodnie.

Zagraj online w Need for Speed!

Fajek, 7 lutego 2002, 00:06

Wczoraj światło dzienne ujrzał program PSGO NeedForSpeed.pl czyli Polski System Grania Online NeedForSpeed.pl (jest to drugi tego typu program na świecie, lecz obecnie najlepszy w sieci) mający na celu ułatwienie graczom rozgrywek przez Internet w NFS Road Challenge oraz NFS Porsche 2000.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (07/02/02)

Fajek, 7 lutego 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.