Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 lutego 2002

Strategy First wydawcą Dragon Throne: Battle of Red Cliffs

Sznur, 5 lutego 2002, 18:31

Strategy First zamierza wydać grę Dragon Throne: Battle of Red Cliffs, nad którą pracuje chiński zespół Object Software. Gra będzie strategią czasu rzeczywistego z rozbudowanymi opcjami ekonomicznymi. Akcja przeniesie nas do starożytnego Imperium Chińskiego, w czasy panowania dynastii Han, kiedy to długotrwała wojna podzieliła państwo na trzy księstwa - Shu, Wei i Wu, rządzone przez trzech przywódców Liu Bei, Cao Cao i Sun Quan.

Polska premiera Gothic 20 marca

Sznur, 5 lutego 2002, 14:21

Jak podaje CD Projekt, Gothic, jedna z najciekawiej zapowiadających się cRPG tego roku, ukaże się na polskim rynku już 20 marca. Gra, stworzona przez niemiecki zespół Piranha Interactive, zdążyła już zebrać niezwykle pochlebne opinie na Zachodzie. Gothic zostanie wydany całkowicie po polsku w cenie 99,90 PLN. Dodatkowo do gry zostaną dołączone dwa gadżety (o tym co to będzie dowiemy się już wkrótce, na razie jest to tajemnica CD Projektu).

Prawdziwa gratka dla fanów Europa Universalis II

Solnica, 5 lutego 2002, 12:07

Sklep Internetowy Wirtualny Świat przygotował dla fanów Europa Universalis II sensacyjną niespodziankę. Otóż na stronie Wirtualnego Świata został wystawiony na aukcję oryginał mapy, której kopie dołączono do polskiego wydania tej gry.

Recenzja Knights & Merchants: The Peasants Rebellion

Solnica, 5 lutego 2002, 10:20

Dokładnie trzy lata temu firma TopWare wydała grę Knights & Merchants o podtytule Shattered Kingdom. Produkt ten odznaczał się wyjątkową dużą grywalnością oraz jak na ówczesne czasy bardzo dobrą grafiką. Sama gra była połączeniem Warcrafta z Settlersami, co umożliwiło nie tylko prowadzenie licznych kampanii wojennych, ale przede wszystkim pozwoliło nam na ingerencję w aspekty gospodarcze całego naszego państwa.

Moto Racer 3 w sklepach

Solnica, 5 lutego 2002, 09:41

Jak poinformował nas IM Group, dzisiaj na półkach sklepowych w naszym kraju powinien pojawić się Moto Racer 3, kolejna edycja wyścigów motocyklowych stworzona przez francuski zespół Delphine Software.

Warlords Battlecry II - demo

Solnica, 5 lutego 2002, 09:11

Ubisoft udostępnił grywalne demo Warlords Battlecry II, tworzonej przez zespół Strategic Studies Group strategii czasu rzeczywistego osadzonej w klimatach fantasy.

Oficjalna strona Icewind Dale II

Łosiu, 5 lutego 2002, 08:55

Wczoraj potwierdziły się wcześniejsze plotki i nieoficjalne doniesienia dotyczące Icewind Dale II. Gra została oficjalnie zapowiedziana. Wkrótce po tym otwarto jej oficjalną stronę internetową, a na zachodnich serwisach pojawiły się dwa wywiady z twórcami gry.

Robin Hood - nowy projekt twórców Desperados: Wanted Dead or Alive

Łosiu, 5 lutego 2002, 08:48

Firma Wanadoo poinformowała, że wyda najnowszą produkcję zespołu Spellbound, twórców bardzo dobrej gry strategicznej osadzonej w realiach dzikiego zachodu - Desperados: Wanted Dead or Alive. Nowa produkcja Spellbound nosi dużo mówiącą nazwę Robin Hood i przeniesie graczy do średniowiecznej Anglii, gdzie będą walczyć w imię sprawiedliwości i honoru.

Tesseraction Games – nowi w branży

Łosiu, 5 lutego 2002, 08:42

Dziś na oficjalnym forum serwisu Computer Games Online, kilku byłych członków znanego zespołu Dynamix poinformowało o założeniu nowej firmy developerskiej - Tesseraction Games. Od razu też, na stronie firmy pojawiły się trzy zapowiedzi nowych gier, tj.: jeszcze nie nazwany tytuł na rok 2002, Earth’s Edge na rok 2004 i The Driver na 2006.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (05/02/02)

Fajek, 5 lutego 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.