Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 lutego 2002

Jedna z najpopularniejszych gier na PC powraca!

Mariusz Klamra, 23 lutego 2002, 17:05

Zapewne zastanawiacie się o jaką grę mi chodzi? Wbrew pozorom nie o Duke Nukem Forever :). Firma Konami właśnie zapowiedziała kolejną część przygód sympatycznego Froggera – żabki z którą zapewne spotkał się każdy z nas. Nowy Frogger ukaże się już wiosną na platformy PC i GBA.

40-lecie gier komputerowych - to warto zobaczyć

Mariusz Klamra, 23 lutego 2002, 16:43

Gry komputerowe doczekały się pewnego rodzaju nobilitacji – słynna prestiżowa brytyjska instytucja kulturalna, Barbican Gallery (siedziba m.in. Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej i Królewskiego Towarzystwa Szekspirowskiego), organizuje wystawę Game On, poświęconą 40-leciu istnienia gier komputerowych. Będzie na niej przedstawiona cała historia tej dziedziny rozrywki, od pierwszych gier pisanych na olbrzymie maszyny typu „mainframe” aż po najnowsze, jeszcze nigdzie nie prezentowane tytuły i urządzenia.

Powstaje pierwsza rosyjska gra MMOcRPG

Sznur, 23 lutego 2002, 11:53

Rosyjski zespół 1C ( znany w Polsce z tytułów Agent Gliniarz, Wyścigi Wykrętów czy Jezz & Faust dystrybuowanych przez firmę Manta Multimedia) postanowił zostać wschodnim pionierem w dziedzinie produkcji gier massive multiplayer online. Okazuje się bowiem, iż pracują oni nad pierwszą rosyjską grą tego typu, znaną na razie pod roboczą nazwą Sphere.

Nowy projekt twórców Codename: Outbreak

Sznur, 23 lutego 2002, 10:50

Ukraiński zespół Deep Shadows, twórcy doskonałego silnika Vital Engine, który wykorzystany został w Codename: Outbreak, rozpoczął prace nad kolejną grą akcji. Tym razem będzie to Xenus, w której gracz wcieli się rolę byłego żołnierza Legii Cudzoziemskiej Kevina Myersa, prowadzącego poszukiwania zaginionej w tajemniczych okolicznościach siostry.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (23/02/02)

Fajek, 23 lutego 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.