Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 lutego 2002

Skoki Narciarskie 2002 - brąz, srebro i łatka do złota

Solnica, 14 lutego 2002, 14:05

Do opublikowanych wczoraj trzech łatek do polskich wersji gier: Europa Universalis 2, Theocracy i Posejdon: Bóg Atlantydy dołączyła dzisiaj kolejna, poprawiająca kilka błędów w cieszącej się w naszym kraju dużą popularnością grze Skoki Narciarskie 2002: Polskie Złoto.

Lemon-Interactive bez Adriana Chmielarza - kolejne informacje

Fajek, 14 lutego 2002, 13:49

Wczoraj poinformowaliśmy o zerwaniu współpracy pomiędzy firmą Lemon-Interactive a najbardziej znanym polskim developerem – Adrianem Chmielarzem. Faktycznie zdarzenie takie miało miejsce, jednak chcielibyśmy przekazać informacje uzyskane bezpośrednio od Adriana.

Nowości w Sklepie Gry-OnLine (14/02/02)

Sznur, 14 lutego 2002, 13:11

Zimowe ferie dobiegły już końca, czas więc sprawdzić co nowego przygotowali dla nas dystrybutorzy gier. Dla tych którzy nie zdążyli wyżyć się na śniegu CD Projekt właśnie wydał polską wersję gry Śnieżny Rajd 2002: Wyścigi Skuterów Śnieżnych. Z kolei miłośników cRPG z pewnością zainteresuje Gorasul: Dziedzictwo Smoka, niemiecka produkcja bardzo udanie wzorująca się na serii Baldur’s Gate. Z kolei Lemon Interactive już wkrótce wyśle do sklepów zręcznościowy symulator podwodny Aquanox oraz zabawnego RTS-a Ś.W.I.N.I.A. – z tytułowymi świniami i królikami w rolach głównych. Wszystkie tytuły można od dzisiaj zamawiać w Sklepie Gry-OnLine.

Ostatni dzień konkursu Skoki Narciarskie 2002: Polskie Złoto

Sznur, 14 lutego 2002, 12:50

Wczoraj na Zimowej Olimpiadzie w Salt Lake City zakończył się drugi indywidualny konkurs w skokach narciarskich, w którym nasz najlepszy skoczek – Adam Małysz – ponownie nie zawiódł. Po wielu latach medalowej posuchy zdobył drugi olimpijski medal dla Polski - tym razem o barwie srebra. Co prawda nie udało się wywalczyć najwyższego trofeum, lecz fenomenalnie skaczący szwajcar Simon Ammann, był nie do pokonania. Olimpijskie emocje powoli już stygną, a równocześnie na Gry-OnLine kończy się konkurs Skoki Narciarskie 2002: Polskie Złoto.

NASCAR Racing 2002 Season jedzie do sklepów

Sznur, 14 lutego 2002, 12:18

Najnowsza edycja symulacji morderczych wyścigów NASCAR Racing 2002 Season trafiła właśnie do zachodnich sklepów. Tradycyjnie już powstała ona w stajni Papyrus Racing Games, zajmującej się tą serią od wielu lat. Najnowsza edycja oparta jest o usprawniony silnik znany z NASCAR Racing 4, a wśród wielu nowości znajdziemy tu 42 licencjonowanych kierowców NASCAR Winston Cup, nowe szkoły prowadzenia pojazdów oraz trasy treningowe.

Combat Mission w ofercie CD Projektu!

Łosiu, 14 lutego 2002, 12:14

Dziś ziściły się marzenia wielu polskich miłośników strategii – przyznam się, w tym i moje. Mianowicie firma CD Projekt oficjalnie poinformowała, że została wyłącznym dystrybutorem strategii Combat Mission: Beyond Overlord w Polsce, Czechach i Słowacji.

Beta test Magic the Gathering Online

Solnica, 14 lutego 2002, 11:29

Jaka jest najpopularniejsza gra karciana? Poker? Pewnie tak, jednak fanów innego typu karcianki – Magic the Gathering też z pewnością jest wielu. Głównie z myślą o nich tworzony jest internetowy Magic the Gathering Online. Jego beta test znajdziecie dzisiaj na naszych stronach.

Recenzja: Tropico – Rajska Wyspa

Fajek, 14 lutego 2002, 11:04

Tropico to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza gra strategiczno-ekonomiczna ubiegłego roku. Dlatego też twórca gry, firma PopTop Software, kierowany sukcesem, jaki Tropico odniosło na całym świecie, postanowił wydać dodatek pod nazwą Rajska Wyspa (Paradise Island).

Hooligans: Storm over Europe - demo

Solnica, 14 lutego 2002, 10:40

Czeski site Tiscali Games zamieścił na zasadach wyłączności grywalne demo Hooligans: Storm over Europe, kolejnej niezwykle kontrowersyjnej gry, strategii w której przejmujemy kontrolę nad grupą „szalikowców”.

Star Trek: Bridge Commander „Gold”

Łosiu, 14 lutego 2002, 09:25

Firma Activision poinformowała, że najnowsza produkcja zespołu Totally Games - Star Trek: Bridge Commander – została ukończona i niedługo trafi do zachodnich sklepów.

Kiedy Duke Nukem Forever?

Łosiu, 14 lutego 2002, 09:15

Znany zachodni wydawca, firma Take 2 Interactive, przedstawił swe wyniki finansowe za czwarty kwartał roku 2001 i cały rok fiskalny 2001. Ponadto przedstawił też swój plan na rok fiskalny 2002 i listę tytułów które zamierza wydać w przyszłości. O „dziwo” w planach na rok fiskalny 2002 nie ma długo oczekiwanego tytułu Duke Nukem Forever.

Sid Meier's SimGolf - debiut na szóstym miejscu

Łosiu, 14 lutego 2002, 09:08

Pojawiły się kolejne wyniki sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych według NPD. W kolejnym tygodniu, tj. 27 styczeń – 2 luty, nadal trzy czołowe miejsca okupują Medal of Honor: Allied Assault, The Sims: Hot Date oraz Harry Potter and the Sorcerer's Stone. Z listy dziesięciu najlepiej sprzedających się tytułów zniknął Return to Castle Wolfenstein, a pojawił się na szóstym miejscu całkowicie nowy produkt, tj. Sid Meier's SimGolf.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (14/02/02)

Fajek, 14 lutego 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.