Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 lutego 2003

Kolejne uaktualnienie Encyklopedii GIER 2003 już dostępne (28/02/03)

Solnica, 28 lutego 2003, 19:49

Z naszego serwera FTP możecie od dzisiaj pobrać trzecie uaktualnienie do Encyklopedii GIER 2003, zawierające kolejną, bardzo obszerną porcję nowych i zaktualizowanych materiałów.

Sąsiad sąsiadowi wilkiem
Sąsiad sąsiadowi wilkiem

ComCo, 28 lutego 2003, 17:42

Kiedy z mieszkania piętro wyżej, około czwartej nad ranem dobiegają przeraźliwe odgłosy dogrywającej imprezy, zaczynasz rozmyślać nad sposobem odpłacenia się swojemu sąsiadowi za nieprzespaną noc... Taka i inne sytuacje są chyba dobrze znane osobom, które mieszkają w blokach czy domach wielorodzinnych - zauważyli to twórcy z firmy JoWooD, którzy pracują teraz nad przeniesieniem "sąsiedzkiego" życia na ekrany naszych komputerów.

Seria Squad Assault pod szyldem Matrix Games

ComCo, 28 lutego 2003, 14:38

Firma Matrix Games poinformowała o zawarciu porozumienia z zespołem Freedom Games (twórcy G.I. Combat), na mocy którego stała się oficjalnym wydawcą serii Squad Assault. Pierwszym tytułem, który ukaże się dzięki powyższej umowie będzie West Front - rozbudowana gra strategiczna, której akcja została osadzona podczas Drugiej Wojny Światowej.

Solid Snake powraca pod skrzydła Nintendo

eLKaeR, 28 lutego 2003, 14:32

Kultowa seria Metal Gear zadebiutowała w latach osiemdziesiątych XX wieku na 8-bitowej konsoli Nintendo Entertainment System. Dwie ostatnie części cyklu nie zostały jednakże skonwertowane na żadne urządzenie stacjonarne spod znaku „Wielkiego N”. Taki stan rzeczy powinien niebawem ulec zmianie za sprawą porozumienia, zawartego przez ojców braci Mario z japońską korporacją Konami.

Single-player demo Tom Clancy's Rainbow Six: Raven Shield na początku marca

eLKaeR, 28 lutego 2003, 13:05

Edycja pokazowa taktycznej gry akcji pt. Tom Clancy’s Rainbow Six: Raven Shield, przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej, dostępna jest w Internecie od połowy listopada ubiegłego roku. Korporacja wydawnicza Ubi Soft Entertainment nie zapomniała jednakże o entuzjastach trybu single-player i już w przyszłym tygodniu zamierza opublikować demo wspomnianej pozycji, dedykowane zwolennikom zabawy w samotności.

TOCA Race Driver - oficjalne demo

Fajek, 28 lutego 2003, 12:12

Wczoraj w nocy na oficjalnej stronie Codemasters pojawiło się oficjalne demo TOCA Race Driver (aka Pro Race Driver). Przypomnijmy, iż dwa dni temu w Internecie można było znaleźć inną wersję dema jednak była to wersja beta.

Demo Championship Manager 4

Łosiu, 28 lutego 2003, 12:02

Z dumą informujemy, iż udało nam się „wykraść” wersję beta dema nadchodzącej gry Championship Manager 4. Możecie ją już pobrać z naszego działu Pliki. Przyznam, iż ciężko było dostać się na serwery firmy Sports Interactive ale ostatecznie nasze „hakierskie” zdolności wzięły górę nad systemami zabezpieczającymi :) Dodam, iż według zapowiedzi demo to miało być dostępne jedynie dla posiadaczy magazynu Official Championship Manager Magazine - teraz możecie je mieć wszyscy.

Wywiad: Jestem graczem z natury (część 2)

Fajek, 28 lutego 2003, 11:56

Przedstawiamy zapis drugiej części rozmowy z Piotrem Pieńkowskim, w której przeczytacie o dalszych wpływach branżowych wydarzeń ostatnich 10 lat na redakcję, jak i samo pismo Świat Gier Komputerowych. Dowiecie się dlaczego do ŚGK zaczęły być dodawane pełne wersje gier, oraz czy redakcja uważa, że jest to metoda na sukces pisma?

Chip GeForce FX atakuje kontynent europejski!
Chip GeForce FX atakuje kontynent europejski!

eLKaeR, 28 lutego 2003, 11:44

Za sprawą niemieckiej firmy Terratec do 30 sklepów w Europie Zachodniej trafiło 150 kart graficznych, wyposażonych w procesory z linii GeForce FX. Mowa tu o produktach, noszących nazwy Mystify 5800 oraz Mystify 5800 Ultra.

Plany firmy Take Two, wydawcy m.in. seri Grand Theft Auto oraz Midnight Club

Łosiu, 28 lutego 2003, 09:07

Firma Take Two przedstawiła raport finansowy dotyczący swych wyników finansowych w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2003 (zakończonym 31 stycznia), zaprezentowała także plany dotyczące przyszłych gier, w tym takich tytułów jak: Max Payne 2, Railroad Tycoon 3, Hidden and Dangerous 2, Midnight Club 2, Tropico 2: Pirate Cove oraz drugiej części Conflict: Desert Storm czy też nowego Serious Sama.

Top 10 gier w US (28/02/03)

Łosiu, 28 lutego 2003, 09:07

Sytuacja w najnowszym raporcie grupy NPDTechworld dotyczącym sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych w tygodniu, który zakończył się 15 lutego, prezentuje się zgoła odmiennie niż to miało miejsce w zeszłym tygodniu, a tym bardziej w ostatnich kilku miesiącach. Tytuły z serii The Sims zmuszone zostały do ustąpienia miejsca takim grom jak Command & Conquer: Generals, Battlefield (1) 1942: Road To Rome (2) oraz Unreal II: The Awakening (3).

Nowości z Funcomu... Powstaje The Longest Journey 2...

Łosiu, 28 lutego 2003, 09:07

Już od pewnego czasu w Internecie krążyły plotki dotyczące domniemanej produkcji drugiej części wyśmienitej gry przygodowej The Longest Journey, a całość ubarwiła jeszcze niedawna wypowiedź PR Managera Funcomu, iż firma ta na poważnie rozważa rozpoczęcie produkcji owego tytułu. Ku mojemu dużemu zadowoleniu mogę dziś przekazać wam, iż Funcom podjął dobrą decyzję i oficjalnie oświadczył – prace nad The Longest Journey 2 trwają! Na tym nie koniec. Firma ujawniła też, że przygotowuje drugi „booster pack” do gry z ratunku MMOcRPG Anarchy Online oraz całkowicie nową grę sieciową.

Podwójne uderzenie Człowieka ze Stali
Podwójne uderzenie Człowieka ze Stali

ComCo, 28 lutego 2003, 09:07

Jest szybszy niż pocisk, potrafi przeskoczyć najwyższy budynek na świecie czy zatrzymać rozpędzoną lokomotywę... Mowa tu oczywiście o Supermanie - jednym z najpopularniejszych superbohaterów, który już niedługo zagości w grze Superman: Shadow of Apokolips przeznaczonej na konsolę GameCube, a także Superman: Countdown to Apokolips przygotowywanej na Game Boy Advance.