Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 lutego 2003

Radeon 9900 Pro już w marcu?

Fajek, 4 lutego 2003, 14:55

Jak donosi The Inquirer, ATI ukończyło już proces tworzenia układu o kodowej nazwie R350, który ma być skutecznym konkurentem dla GeForce’a FX i w chwili obecnej trafił już do masowej produkcji.

Xbox kulą u nogi Billa Gatesa?

eLKaeR, 4 lutego 2003, 14:00

Mimo nadspodziewanie dobrych wyników dystrybucji platformy Xbox w czwartym kwartale 2002 roku, korporacja Microsoft nadal nie odnotowuje zysków na polu elektronicznej rozrywki.

Łatanie Battlefield 1942 już legalne

eLKaeR, 4 lutego 2003, 13:28

Po dziewięciu dniach od momentu pojawienia się w globalnej Sieci nieautoryzowanego patch’a v.1.3 dla gry Battlefield 1942, światło dzienne ujrzała jego wersja oficjalna.

Powrót do czasów królowania Al’a Capone
Powrót do czasów królowania Al’a Capone

eLKaeR, 4 lutego 2003, 13:25

Od trzech lat w Wielkiej Brytanii organizowany jest letni konkurs o nazwie Dare to be Digital, w którym udział biorą pięcioosobowe zespoły studentów – ich celem jest stworzenie w ciągu dziesięciu tygodni animacji cyfrowej, strony internetowej lub wirtualnej gry PeCetowej. Właśnie ta ostatnia kategoria stała się kluczem do sukcesu grupy developerskiej Hiding Buffalo, czyli ubiegłorocznego zwycięzcy rzeczonej imprezy. Wyróżniony pierwszą nagrodą projekt otrzymał tytuł Gumshoe, a obecnie trwają poszukiwania potencjalnego kandydata na jego wydawcę.

Lista TOP 10 EMPiK (04/02/03)

Fajek, 4 lutego 2003, 13:03

Dziś na naszych stronach pojawiło się kolejne notowanie „Najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK”. Jest to 5 notowanie w tym roku i obejmuje okres od 27 stycznia do 2 lutego.

Recenzja: James Bond 007 - Nightfire

Fajek, 4 lutego 2003, 12:09

James Bond 007: Nightfire to szansa dla posiadaczy komputerów klasy PC wcielenia się w postać brytyjskiego agenta i walka z całym złem tego świata. Temat nieprzyzwoicie wyświechtany, jednak magiczna liczba 007 robi swoje... każdy fan James’a czekał na Nightfire z niecierpliwością. A oto na co się doczekał...

Thriller historyczny twórców Project Nomads
Thriller historyczny twórców Project Nomads

Łosiu, 4 lutego 2003, 09:36

Niemiecki zespół Radon Labs, znany ze stworzenia mieszanki przygody, akcji, cRPG i strategii - Project Nomads, przedstawił swój nowy projekt zatytułowany Schwarzenberg. Będzie to przedstawiciel coraz popularniejszego gatunku „Stealth Action” rozgrywający się w 1945 roku, w chwili upadku III Rzeszy - autorzy nazywają Schwarzenberg „Thrillerem historycznym”.

Microsoft zaprzestaje modyfikacji Javy

Łosiu, 4 lutego 2003, 09:25

Korporacja Microsoft udostępniła nową wersję pierwszego Service Packa do Windowsów XP, oznaczoną symbolem 1a, która nie zawiera Microsoftowej wersji Javy (Java Virtual Machine). Kolejna wersja pierwszego Service Packa oznaczona symbolem 1b pojawi się w czerwcu i będzie zawierała oryginalną Jave autorstwa firmy Sun Microsystems (Java Runtime Environment). Jest to wynik styczniowej decyzji sądu z Baltimore, który rozstrzygnął sześcioletni spór pomiędzy Sunem i Microsoftem dotyczący nielegalnych modyfikacji Javy dokonywanych przez Microsoft.