Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 lutego 2003

Hitman 2: Silent Assassin - poradnik

Sznur, 17 lutego 2003, 18:01

W Dziale Poradników pojawiła się nie lada gratka dla miłośników Hitmana, płatnego mordercy z tajemniczym numerem wytatuowanym na karku. W Poradniku Zawodowego Zabójcy znajdziecie opis przejścia wszystkich misji z gry Hitman 2: Silent Assassin, gdzie po krótkim odpoczynku w klasztorze na nowo sięgamy po rynsztunek skrytobójcy, aby zająć się uwolnieniem swojego dobrego przyjaciela, ojca Vittorio, z rąk rosyjskiej mafii.

Recenzja: Celtic Kings

Fajek, 17 lutego 2003, 15:37

Celtic Kings to kolejna produkcja (po Tzar: Burden of the Crown) bułgarskiego producenta Haemimont Games. Jest to izometryczna strategia czasu rzeczywistego zawierająca elementy gier przygodowych i cRPG.

Beta-testy Trash rozpoczęte
Beta-testy Trash rozpoczęte

ComCo, 17 lutego 2003, 15:34

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Inhuman Games rozpoczęła zamknięte beta-testy swojej najnowszej strategii czasu rzeczywistego, pt. Trash. Gra przeniesie nas do postapokaliptycznej rzeczywistości, w której na Ziemi przetrwały tylko trzy rasy: Ludzie, Mutanty i Inteligentne Maszyny. Walka pomiędzy nimi toczy się o najważniejszy surowiec - śmieci.

Shanghai Dragon - nowy FPS w produkcji

ComCo, 17 lutego 2003, 14:34

Chiński (!) producent gier komputerowych - zespół Epiegame poinformował o pracach nad nową, pierwszoosobową strzelanką o nazwie Shanghai Dragon. W pełnej wersji przeniesiemy się do roku 1937, w którym miasto Shanghai zostało zaatakowane przez japońskich żołnierzy.

Nowe informacje o GORKY ZERO

Fajek, 17 lutego 2003, 14:11

Metropolis Software ujawnia kolejne szczegóły dotyczące swojego nowego projektu. Akcja „skradanki” (tzw. sneaker) Gorky Zero będzie się toczyć na kilka lat przed zdarzeniami, które znamy ze sławnego Gorky 17, zaś sposób przedstawienia akcji ma wyglądać inaczej niż w klasycznych grach tego typu. Agent Sullivan będzie walczył z przeciwnikami na dwa różne sposoby. Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, podczas którego celowanie odbywa się automatycznie. Jeśli chcemy samodzielnie złożyć się do strzału, przełączamy kamerę w ujęcie zza pleców agenta.

Finał ogólnopolskiego turnieju Warcraft III rozegrany

Fajek, 17 lutego 2003, 13:32

15 lutego w warszawskiej kawiarence Arena został rozegrany finał Ogólnopolskiego Turnieju Warcraft III. Przybyli na niego gracze z całej Polski. Walka była zacięta a pojedynki bardzo ciekawe. Najlepszym zawodnikiem na turnieju okazał się Mateusz Salwerowicz, zaś drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Jakub Gawryś i Beniamin Michalczyk.

Homeworld 2 - pierwsze informacje!
Homeworld 2 - pierwsze informacje!

Łosiu, 17 lutego 2003, 12:05

Niedawno zespół Relic Entertainment uraczył nas pierwszymi screenami z gry Homeworld 2, w weekend zaś serwis IGN opublikował pierwszy „prawdziwy” wywiad z twórcami tego tytułu – prawdziwy, ponieważ przestawiono w nim, wcześniej ukrywane elementy gry, tj. fabułę, ilość misji, ogólną strukturę całości, itp.

A Tale in the Desert na sieci

Bryndek, 17 lutego 2003, 12:05

Długo zapowiadana gra z gatunku MMORPG (Massively Multiplayer Online Role Playing Game) - A Tale in the Desert pojawiła się na sieci. Możecie ją ściągnąć z oficjalnej, internetowej strony znajdującej się pod adresem: www.atitd.com. Tytuł ten dostępny jest zarówno dla użytkowników systemów operacyjnych Windows jak i miłośników Linuxa. Niestety zabawa w A Tale in the Desert jest płatna, tylko pierwsze 24 godziny są za darmo, a miesięczny abonament wynosi niecałe 14 dolarów.

Plany Intela na lata 2003-2006

Fajek, 17 lutego 2003, 11:12

Serwis Xbitlabs opublikował nieoficjalne zestawienie dotczące planów produkcji procesorów przez firmę Intel na najbliższe 3 lata. Poniżej przeczytacie o tym czego możemy się spodziewać po liderze rynku procesorów do komputerów domowych.

Gothic III i dodatek do Gothic II potwierdzone

Łosiu, 17 lutego 2003, 09:52

Mike Hoge, jeden z programistów zespołu Piranha Bytes zamieścił na forum World of Gothic post, w którym oficjalnie przyznaje, iż Piranha Bytes pracuje nad dodatkiem do drugiej części Gothica oraz nad trzecią odsłoną tej serii. Hoge stwierdza, iż w chwili obecnej tylko kilku ludzi pracuje nad projektem Gothic III, a za kilka miesięcy, gdy dodatek GII trafi do sprzedaży, cały zespół skupi się na produkcji GIII.

Opalajmy się razem z GBA!

eLKaeR, 17 lutego 2003, 09:09

Japońska korporacja Konami przygotowuje swoistą rewolucję w dziedzinie elektronicznej rozrywki pod postacią wirtualnej gry RPG o nazwie Boktai. Tytuł ten ma być dostępny na przenośna konsolę Nintendo GameBoy Advance, a do prawidłowego funkcjonowania wymagać będzie dopływu naturalnego promieniowania słonecznego.

Terroryzm kontra reszta świata – wojna przenosi się w świat gier komputerowych

Łosiu, 17 lutego 2003, 08:54

Zachodnie firmy developerskie przyzwyczaiły nas do gier, w których stajemy się dzielnymi żołnierzami amerykańskich sił specjalnych, bądź też oddziałów innych krajów słynących z tego typu elitarnych jednostek. W większości z nich naszym zadaniem jest eksterminacja tych złych, dawniej żołnierzy rosyjskich, a w ostatnim czasie głównie terrorystów. Jak informuje libańska gazeta Al-Anwar niedługo ujrzyjmy odpowiedź terrorystów na „zachodnią elektroniczną doktrynę”, a będzie nią profesjonalna zespołowa gra akcji 3D dedykowana rozgrywce online, ukazująca Amerykanów w „odpowiednio negatywnym” świetle.

Dwie odsłony serii Quake w nowych szatach
Dwie odsłony serii Quake w nowych szatach

eLKaeR, 17 lutego 2003, 08:08

Projekt Tenebrae jest modyfikacją kodu źródłowego wydanej w 1996 roku gry z gatunku FPS pt. Quake, dzięki której w owej aplikacji zostaje uaktywnione realistyczne cieniowanie, zaawansowane oświetlenie oraz szereg innych efektów, oferowanych przez nowoczesne karty graficzne. Obecnie trwają prace nad implementacją podobnych rozwiązań w środowisku programowym Quake III: Arena.

Przypadki "Kuloodpornego Mnicha"

eLKaeR, 17 lutego 2003, 07:07

Wraz z nadejściem tegorocznej wiosny do kin powinien zawitać film akcji o nazwie Bulletproof Monk (w rolach głównych wystąpią Chow Yun-Fat i Seann William Scott), opowiadający o przygodach pewnego bezimiennego mnicha rodem z dalekiego Wschodu, który przez wiele lat podróżował po globie ziemskim strzegąc pradawnego zwoju o wielkiej mocy, a teraz musi znaleźć swojego następcę. Rzeczone dzieło zostało nakręcone przez ludzi, związanych z hollywoodzką wytwórnią MGM - w proces produkcji zaangażowano m.in. słynnego John’a Woo. Tymczasem wystartował już developing gry wirtualnej, opartej na wspomnianym obrazie.