Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 lutego 2003

Group S Challenge w produkcji
Group S Challenge w produkcji

ComCo, 18 lutego 2003, 16:09

Capcom pragnie za wszelką cenę udowodnić, że potrafi nie tylko robić świetne bijatyki, ale również gry wyścigowe. Otóż już na jesieni tego roku na półkach sklepowych pojawi się Group S Challenge - tytuł, który ma stanowić swoistą konkurencję dla serii Gran Turismo. Całość będzie przeznaczona wyłącznie na konsolę Xbox.

Postal 2 ma wydawcę!

ComCo, 18 lutego 2003, 15:11

Zespół Running With Scissors poinformował, że wreszcie udało mu się znaleźć wydawcę dla swojego najnowszego tytułu - gry Postal 2. Nad udostępnieniem całości w sklepach będzie czuwała nowa, amerykańska firma - Whiptail Interactive, która już pierwszą produkcją pragnie dobitnie zaznaczyć swoje miejsce na rynku gier komputerowych.

Recenzja: Matematyczne przygody myszki Mia

Fajek, 18 lutego 2003, 14:35

Matematyczne przygody myszki Mia to gra edukacyjna przeznaczona dla najmłodszych graczy. Jednak jest to tytuł , który „in plus” wyróżnia się względem reszty tego typu produktów.

Europejska premiera The Sims Online opóźniona...

Łosiu, 18 lutego 2003, 13:08

Różne nieoficjalne źródła donoszą, iż europejskie wydanie sieciowej wersji wielkiego hitu firmy Maxis - The Sims - nie będzie miało miejsca we wcześniej zapowiadanym terminie, tj. 21 marca, a dużo, dużo później. Mowa jest o... jesieni?!.

Harbinger osiągnął status "Gold"

eLKaeR, 18 lutego 2003, 12:55

W siedzibie firmy Silverback Entertainment dobiegł końca proces developingu gry wirtualnej zatytułowanej Harbinger. Owa pozycja stanowi połączenie elementów charakterystycznych dla gatunku cRPG z wartką akcją. Natomiast warstwa fabularna przywodzi na myśl historie typu science-fiction.

Recenzja: Heroes of Might & Magic IV - The Gathering Storm

Fajek, 18 lutego 2003, 12:02

Gathering Storm to pierwszy oficjalny dodatek do czwartej części popularnych Herosów z firmy 3DO. Fabuła Heroes of Might & Magic IV: The Gathering Storm opowiada o walce pięciu herosów ze złym i potężnym czarnoksiężnikiem zwącym się Hexis...

Trzecia łata Generałów

Bryndek, 18 lutego 2003, 10:43

Nie minęło wiele czasu od wydania łatki do gry Command & Conquer: Generals, a firma Eletronic Arts, zapowiedziała rozpoczęcie prac nad kolejną poprawką, oznaczoną numerem 1.3 (lub też 1.03). Harvard Bonin, producent C&C zapowiedział, że praktycznie wszystkie poprawki zawarte w 1.3 dotyczyć będą rozgrywki sieciowej (zarówno LAN jak i Internet).

Linia GeForce FX niebawem wzbogaci się o nowe produkty

eLKaeR, 18 lutego 2003, 10:23

Ostatnimi czasy w globalnej Sieci pojawiły się spekulacje, dotyczące kart graficznych z procesorem GeForce FX 5800 Ultra. Według nieoficjalnych źródeł na rynek trafią jedynie urządzenia zakupione w systemie dystrybucji przedpremierowej. Tymczasem korporacja nVidia zamierza, tak szybko jak to tylko możliwe, wprowadzić do sprzedaży trzy układy piątej generacji, mające zastąpić produkty z linii GeForce4 Ti i MX.

Plany AMD na rok 2003-2004

Fajek, 18 lutego 2003, 09:59

W dniu wczorajszym pisaliśmy o planach firmy Intel na najbliższe 3 lata. Dziś przedstawimy plany konkurencji, czyli firmy AMD, na rok 2003 i 2004. Niestety AMD nie podaje do wiadomości publicznej planów bardziej dalekosiężnych.

Zombie ponownie w natarciu, czyli kolejna część sagi Resident Evil
Zombie ponownie w natarciu, czyli kolejna część sagi Resident Evil

eLKaeR, 18 lutego 2003, 09:44

Od blisko pięciu dni na rynku japońskim sprzedawana jest najnowsza odsłona popularnej serii Resident Evil, nosząca podtytuł Dead Aim. Firma Capcom udostępniła swoje kolejne dzieło jedynie posiadaczom konsol Sony PlayStation 2.

Extreme Pool ujawniony

Solnica, 18 lutego 2003, 09:26

Extreme Pool to kolejny, dość ciekawie zapowiadający się symulator bilarda stworzony przez mający swą siedzibę w Wielkiej Brytanii zespół Graphics State. Prace na grą dobiegły już końca i obecnie jedyną przeszkodą stojącą na jej drodze ku naszym komputerom lub konsolom (PC, Playstation 2, GameCube) jest znalezienie odpowiedniego wydawcy.

Najlepsza muzyka i efekty audio w grach i programach

Łosiu, 18 lutego 2003, 08:23

Serwis Music4Games.com zamieścił na swych łamach listę ubiegłorocznych gier i programów, nominowanych do nagród za najlepszą muzykę i efekty audio. Są to pierwsze tego rodzaju wyróżnienia, a ich inicjatorem jest organizacja Game Audio Network Guild, stawiająca sobie za cel promowanie „doskonałości w interaktywnej muzyce i dźwięku”.

Mercedes-Benz World Racing wkrótce w sklepach

Solnica, 18 lutego 2003, 08:16

TDK Mediactive Europe poinformował o zakończeniu prac nad Xbox’ową edycją wyścigów Mercedes-Benz World Racing, dzięki czemu tytuł ten pojawi się na zachodnich półkach sklepowych już 28 lutego. Wersja gry przeznaczona dla komputerów klasy PC trafi do sprzedaży pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku, czyli za około półtora miesiąca.

Mortyr 2 w produkcji!

Łosiu, 18 lutego 2003, 08:06

Na początku tego miesiąca byliśmy świadkami oficjalnej zapowiedzi nowej produkcji polskiego studia Metropolis Software zatytułowanej GORKY ZERO, teraz kolejne rodzime studio oficjalnie informuje o swym nowym projekcie. Mianowicie Mirage Interactive (twórca m.in. Another War) uaktualnił swoją oficjalną stronę internetową o wiadomość zatytułowaną „Mortyr 2 revealed”.

Great Qin Warriors - prace na ukończeniu
Great Qin Warriors - prace na ukończeniu

ComCo, 18 lutego 2003, 07:27

Wczoraj podaliśmy pierwsze informacje o nowym shooterze ze studia Epiegame, a tymczasem ten sam zespół zapowiedział kolejny tytuł FPS o nazwie Great Qin Warriors. Tym razem przeniesiemy się na terytorium Chin, gdzie, uzbrojeni w futurystyczny sprzęt, trafimy m.in. do świątyni Shoaling czy pałacu Potala w Tybecie.