Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 lutego 2003

nVidia rezygnuje z produkcji GeForce FX?

Fajek, 5 lutego 2003, 16:30

Ostatnie wydarzenia na arenie układów graficznych u jednych wywołują dreszcz podniecenia u innych grymas politowania. Mówię o rywalizacji pomiędzy ATI a nVidią, która w ciągu ostatnich kilku miesięcy przybrała bardzo mocno na sile. Skutkiem tego może być decyzja nVidii o zrezygnowaniu z produkcji najnowszego jej układu – GeForce’a FX. W chwili obecnej jest to tylko plotka, jednak kto wie jak dalece prawdopodobna.

Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead - poradnik

Sznur, 5 lutego 2003, 14:42

Z pewnością większość graczy spodziewała się nieco więcej po dodatku do zeszłorocznego hitu Medal of Honor: Allied Assault. W MoH - Spearhead na wykonanie czeka nas tylko dziewięć misji, a wprowadzone zmiany są wyłącznie kosmetyczne. Mimo tego w dalszym ciągu jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników taktycznych gier akcji. Właśnie dla nich publikujemy dzisiaj opis przejścia wszystkich misji w trzech kampaniach od Holandii aż po Berlin.

Recenzja: Hearts of Iron (EU: II Wojna Światowa)

Fajek, 5 lutego 2003, 14:28

„Pierwszą grę w historii, która w skali globalnej przedstawia działania militarne i polityczne na przestrzeni lat 1937 – 1946.” – tak jest reklamowana gra Hearts of Iron (tytuł polski to Europa Universalis: II Wojna Światowa) przez swoich twórców. Czy faktycznie mają oni ku temu podstawy? Zapraszam do ogromnej recenzji tegoż tytułu, napisanej przez specjalistę w tej dziedzinie – Bergera.

Demo Delta Force: Black Hawk Down po raz trzeci

eLKaeR, 5 lutego 2003, 14:08

Dotychczas z odmętów globalnego oceanu informatycznego można było wyłowić dwie wersje pokazowe gry Delta Force: Black Hawk Down – pierwsza oferowała tylko opcję rozgrywki wieloosobowej, natomiast druga pozwalała na zabawę wyłącznie pojedynczemu użytkownikowi. Teraz firma NovaLogic postanowiła wypuścić kolejne demo, które łączy cechy dwóch poprzednich. Pobrania można dokonać z naszego działu Pliki.

Gładko ogolony „zawodowiec” z charakterystycznym tatuażem na szyi nie zamierza zasilić szeregów emerytów

eLKaeR, 5 lutego 2003, 14:07

Chociaż korporacja wydawnicza Eidos Interactive nie opublikowała jeszcze w tej sprawie oficjalnego oświadczenia, to wieść gminna niesie, iż w siedzibie duńskiego studia developerskiego o nazwie IO Interactive trwają prace nad trzecią odsłoną popularnego cyklu Hitman.

Najbardziej oczekiwane gry roku 2003/2004

Fajek, 5 lutego 2003, 11:11

Serwis IGN sporządził zestawienie najbardziej „pożądanych” gier, które mają ukazać się w roku 2003/2004. Zestawienie dotyczy gier na platformy PC, Xbox, GameCube i PS2.

Czekając na C&C: Generals zagrajmy w ... karty

Solnica, 5 lutego 2003, 09:41

Aby umilić nam ostatnie dni oczekiwania na moment premiery Command & Conquer: Generals (11 luty), Electronic Arts udostępnił prostą mini grę wykonaną w technologii flash w której możemy zmierzyć się z komputerem wykorzystując talię trzydziestu dwóch kart na których umieszczone zostały jednostki dostępne w „Generalsach”.

Unreal II, Battlefield 1942: The Road to Rome, NASCAR Racing 2003 Season - zachodnie premiery

Łosiu, 5 lutego 2003, 09:17

Dzień wczorajszy obfitował w premiery bardzo dobrych i oczekiwanych tytułów. W końcu w Stanach Zjednoczonych zadebiutowała druga część legendarnego Unreala, do zachodnich sklepów trafił także dodatek do znakomitej zespołowej gry akcji Battlefield 1942 zatytułowany The Road to Rome, a ponadto swą premierę miała gra NASCAR Racing 2003 Season - kolejna odsłona popularnej serii ze studia Papyrus Design Group przedstawiającej wyścigi NASCAR. Wszystkie trzy tytuły można już nabyć w sklepach internetowych typu EBGames lub Amazon.

Enter The Matrix - oficjalna strona i nowe informacje

Łosiu, 5 lutego 2003, 09:06

Korporacja Infogrames oraz zespół Shiny Entertainment otworzyły oficjalną stronę internetową długo oczekiwanej gry Enter The Matrix. Nie muszę mówić, iż tytuł ten zapowiada się wyśmienicie, jednakże jak mam być szczery, strona nie prezentuje się nazbyt okazale - całość w stylu a la Matrix, ale wykonanie jakby „low budget”. Co się tyczy informacji zawartych na niej, to w dziale FAQ przedstawionych jest kilka interesujących faktów dotyczących gry (opis w pełnej wersji wiadomości). Ponadto udostępniono screeny z gry w wysokiej rozdzielczości, tapetę, opis postaci, itp. Ogólnie rzecz biorąc warto zaglądnąć – zapraszam.

Ujawniono tegorocznych pretendentów do cybernetycznych Oskarów
Ujawniono tegorocznych pretendentów do cybernetycznych Oskarów

eLKaeR, 5 lutego 2003, 08:43

Za niewiele ponad trzy tygodnie w rozświetlonym neonami mieście Las Vegas odbędzie się już po raz szósty ceremonia wręczenia jednych z najbardziej prestiżowych wyróżnień w przemyśle elektronicznej rozrywki, czyli nagród Interactive Achievement Awards, przyznawanych przez organizację o nazwie Academy of Interactive Arts & Sciences.

Hitman na dużym ekranie?

Solnica, 5 lutego 2003, 08:43

Według najświeższych, krążących w sieci plotek, EIDOS prowadzi rozmowy z jedną z hollywoodzkich wytwórni filmowych, których efektem będzie powstanie filmu na podstawie stworzonych przez duński zespół IO Interactive gier Hitman 1 & 2.

Top 10 gier w US (05/02/03)

Łosiu, 5 lutego 2003, 08:42

W kolejnym tygodniu, który zakończył się 25 stycznia, nadal na szczycie listy najlepiej sprzedających się gier PC w Stanach Zjednoczonych przygotowanej przez grupę NPDTechworld znajduje się Sim City 4. Kolejne dwie pozycje niezmiennie zajmują The Sims Deluxe oraz The Sims: Unleashed. Wartą odnotowania i niespodziewaną zarazem pozycją na liście jest Age Of Empires 2: Age of Kings – taki mały powrót z zaświatów.