Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 6 lutego 2003

Twórcy Severance: Blade of Darkness zapowiadają Scrapland
Twórcy Severance: Blade of Darkness zapowiadają Scrapland

Łosiu, 6 lutego 2003, 15:39

Wszyscy doskonale pamiętamy jak w pod koniec 2001 roku na skutek problemów finansowych rozsypał się zespół Rebel Act Studios - twórca znakomitego Severance: Blade of Darkness. Część z jego pracowników już w 2001 roku założyła nową firmę Digital Legends i rozpoczęła prace nad grą Nightfall Dragons, reszta zaś w 2002 roku założyła studio developerskie Mercury Steam Entertainment i właśnie dziś ujawniła pierwsze informacje o przygotowywanej przez siebie grze. Będzie to trójwymiarowa gra akcji osadzona w realiach science-fiction o tytule Scrapland (Złomowisko).

Niezła kondycja twórców Tom Clancy’s Splinter Cell

eLKaeR, 6 lutego 2003, 14:49

Francuska korporacja software’owa Ubi Soft Entertainment właśnie podała do publicznej wiadomości swoje wyniki finansowe za trzecią część bieżącego roku fiskalnego.

N-Gage, czyli kieszonkowy kombajn multimedialny

eLKaeR, 6 lutego 2003, 14:25

Wczoraj w Londynie i Sydney odbyły się pierwsze publiczne prezentacje urządzenia o nazwie N-Gage, czyli najnowszego dzieła fińskiej korporacji Nokia będącego połączeniem przenośnej konsoli do gier, trzyzakresowego (900/1800/1900) telefonu komórkowego, odtwarzacza cyfrowego dźwięku (MP3/AAC) oraz stereofonicznego radioodbiornika (UKF).

ISS 3 nie tylko na konsole

eLKaeR, 6 lutego 2003, 13:19

Jest już przesądzone, iż trzecia odsłona popularnej wirtualnej symulacji gry w piłkę nożną o nazwie International Superstar Soccer będzie jednocześnie pierwszą częścią owej serii, która zawita na platformę PC.

Opublikowaliśmy zapowiedź Galactic Civilizations

Łosiu, 6 lutego 2003, 12:45

Wszyscy miłośnicy strategii zacierają rączki, bo już niedługo, na przełomie lutego i marca, do sklepów trafi Master of Orion III, kolejna odsłona legendarnej serii kosmicznej strategii. Ale okazuje się, że również w tym samym okresie zadebiutuje najnowsze dzieło specjalistów z firmy Stardock Systems Inc., pt. Galactic Civilizations. Który z tych niewątpliwie konkurencyjnych tytułów okaże się lepszy, ciężko powiedzieć, a tymczasem zapraszam do zapoznania się z dopiero co opublikowaną zapowiedzią Galactic Civilizations.

Ojcowie braci Mario mierzą bardzo wysoko

eLKaeR, 6 lutego 2003, 11:22

Satoru Iwara (prezes japońskiej firmy Nintendo) oświadczył na konferencji prasowej w Tokio, iż wielkość ogólnoświatowej dystrybucji przenośnej konsoli GameBoy Advance w przyszłym roku fiskalnym (1 kwietnia 2003 – 31 marca 2004) sięgnie 20 milionów sztuk.

Zbliża się walka roku - GeForce FX vs. Radeon 9900 Pro

eLKaeR, 6 lutego 2003, 11:21

Korporacje nVidia i ATI Technologies ciągle przygotowują argumenty, które posłużą im w kolejnym etapie rywalizacji o klienta na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Właśnie w owym przedziale czasowym powinny trafić do sprzedaży pierwsze karty graficzne, wyposażone w nowe procesory z rodzin GeForce i Radeon.

Unreal Tournament 2003 Tweak Guide

Łosiu, 6 lutego 2003, 11:09

Serwis Epic Games opublikował na swych łamach poradnik „Jak przyspieszyć działanie Unreal Tournament 2003 w wersji 2186 lub wyższej”. Jest to całkiem spory kawałek tekstu przeznaczony dla użytkowników zaawansowanych, poruszający kwestie konfiguracji samego systemu, ustawień audio i video, konfiguracji sieci, modyfikacji wpisów w plikach ini, itp. Zapraszam wszystkich, którzy narzekają na komfort gry, a nuż pomoże...

Wygraj egzemplarz Groma

Łosiu, 6 lutego 2003, 09:45

Jakiś czas temu przedstawiłem wam najnowszą grę autorstwa polskiej grupy developerskiej Rebelmind zatytułowaną Grom, niedługo potem mogliście też zapoznać się z jej niemiecką i w końcu angielską wersją demonstracyjną. Gra została już wydana w Niemczech i jej oceny oscylują wokół poziomu 80% (m.in. znany serwis gamesweb.com – 77%), co potwierdza moje przekonanie, iż jest to dobry tytuł. Dlatego też z przyjemnością informuję, iż na angielskojęzycznym serwisie The Brass Lantern trwa konkurs, w wyniku którego możecie wygrać angielskojęzyczną wersję Groma (premiera gry w Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce jutro).

Postal 2 już niemal ukończony

Łosiu, 6 lutego 2003, 09:28

Zespół Running With Scissors poinformował dziś, iż w bieżącym kwartale ze 100% pewnością ukończy prace nad drugą częścią Postala (status GOLD), czyli sequelem jednej z brutalniejszych, najkrwawszych i najbardziej kontrowersyjnych gier jakie kiedykolwiek pojawiły się na komputerach PC (tytuł dozwolony wyłącznie dla graczy dorosłych). Z okazji tego faktu i dla jego uczczenia udostępniono film noszący nazwę „Postal 2 Full Metal Kick Off Movie”.

The Sims Online, czyli rzeczywistość bywa brutalna

Solnica, 6 lutego 2003, 09:28

Kilkukrotnie mniejsza od początkowo zakładanej ilość sprzedanych jak do tej pory pudełek z grą oraz nie najlepsze recenzje, jakie pojawiły się w sieci - czyżby The Sims Online miało być pierwszą grą z serii, która okaże się niewypałem?

Nowe informacje na temat Anarchy Online: Shadowlands
Nowe informacje na temat Anarchy Online: Shadowlands

Solnica, 6 lutego 2003, 08:38

Funcom udostępnił kolejną porcję informacji dotyczących pierwszego, nie licząc wydanego w listopadzie zeszłego roku tzw. booster packa Notum Wars, oficjalnego rozszerzenia do Anarchy Online - Anarchy Online: Shadowlands.