Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 lutego 2003

Wojownicy Wiatru w akcji
Wojownicy Wiatru w akcji

ComCo, 20 lutego 2003, 14:44

Firma Buka Entertainment opublikowała wersję demonstracyjną gry Echelon: Wind Warriors, która już niedługo powinna trafić do polskich sklepów. Plik pozwoli nam na przejście jednej kampanii z trybu singleplayer (naszym zadaniem jest ochrona większej floty przed atakami wroga), a także walkę w sześciu misjach przeznaczonych do rozgrywki wieloosobowej (walczymy na „skalistej wyspie”).

Sphinx w przygotowaniu

ComCo, 20 lutego 2003, 14:04

Firma THQ Inc., we współpracy z zespołem Eurocom Entertainment Software, wyjawiła graczom swój najnowszy projekt - grę Sphinx (tytuł roboczy). Pełna wersja tej interaktywnej przygodówki ukaże się wyłącznie na konsole PlayStation 2 oraz GameCube, zaś jej premiera została wstępnie ustalona na jesień tego roku.

Captain Scarlet and the Mysterons zapowiedziane

Bryndek, 20 lutego 2003, 13:04

Batfish Studios oraz Digital Workshop oficjalnie poinformowały o rozpoczęciu prac nad grą opartą na telewizyjnej bajce - Captain Scarlet and the Mysterons. Posiadaczem licencji tego cyklu jest firma Carlton International Media Limited.

Recenzja: Cartoon Maker

Fajek, 20 lutego 2003, 12:33

Cartoon Maker to program edukacyjny, dzięki któremu dzieci mogą samodzielne tworzyć filmy animowane. Bogate biblioteki gotowych animowanych postaci, teł, podkładów muzycznych oraz efektów dźwiękowych pozwalają w prosty i atrakcyjny sposób stworzyć animowaną opowieść.

Aliens vs Predator: Extinction zapowiedziany
Aliens vs Predator: Extinction zapowiedziany

Fajek, 20 lutego 2003, 11:59

Fox Interactive wraz z firmą Electronic Arts poinformował w dniu dzisiejszym o rozpoczęciu produkcji kolejnej gry z serii Aliens vs Predator zatytułowanej Aliens versus Predator: Extinction i bazującej na obu filmach. Gra zostanie wydana już latem tego roku na konsolę Xbox oraz PS2.

Łowca Cieni kolejnym debiutantem w Warcraft III: The Frozen Throne

eLKaeR, 20 lutego 2003, 11:32

W siedzibie firmy Blizzard Entertainment trwają intensywne prace nad pierwszym oficjalnym rozszerzeniem gry Warcraft III: Reign of Chaos, noszącym tytuł The Frozen Throne. Natomiast na internetowej witrynie wspomnianej korporacji ukazały się informacje, dotyczące kolejnego nowego bohatera, który wystąpi w rzeczonym dodatku.

Tom Clancy's Splinter Cell + Xbox Live = nowa misja dla agenta Sam'a Fisher'a
Tom Clancy's Splinter Cell + Xbox Live = nowa misja dla agenta Sam'a Fisher'a

eLKaeR, 20 lutego 2003, 10:44

Za niewiele ponad trzy tygodnie w zachodniej części kontynentu europejskiego zadebiutuje usługa Xbox Live, umożliwiająca właścicielom „czarnej konsoli” marki Microsoft prowadzenie wieloosobowej rozgrywki za pośrednictwem Internetu. Równocześnie wszyscy posiadacze gry Tom Clancy’s Splinter Cell, którzy zdecydują się na przystąpienie do nowego systemu, będą mogli pobrać z Sieci dodatkową misję.

Początek aktualizowania Tiger Woods PGA Tour 2003

eLKaeR, 20 lutego 2003, 10:23

Na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynęła pierwsza poprawka systemowa, dedykowana wirtualnej symulacji gry w golfa pt. Tiger Woods PGA Tour 2003.

Świat Gier Komputerowych nr 3/03 nadchodzi

Solnica, 20 lutego 2003, 10:04

Już jutro - 21 lutego do kiosków i salonów prasowych trafi najnowszy, marcowy numer „Świata Gier Komputerowych”. Wewnątrz znajdzie się jak zwykle wiele ciekawych artykułów, z których warto wyróżnić recenzję długo oczekiwanego Unreal 2: The Awakening, zapowiedź kolejnej gry Petera Molyneux - Black & White 2 oraz wywiad z twórcami gry UFO: Aftermath.

Złota Edycja Skoków narciarskich 2003 na Mistrzostwa Świata
Złota Edycja Skoków narciarskich 2003 na Mistrzostwa Świata

Fajek, 20 lutego 2003, 09:49

Wydanie specjalne Skoków narciarskich 2003 to reakcja wydawcy Dobrej GRY na ogromne zainteresowanie grą, której sprzedaż przekroczyła już 150 tysięcy egzemplarzy. ZŁOTA EDYCJA bestsellera sezonu 2002/2003 jest wzbogacona o łatki i dodatki opublikowane wcześniej w Internecie. Ponadto w tym wydaniu znalazły się nowe, niedostępne wcześniej, opcje uatrakcyjniające rozgrywkę.

Sony PlayStation 2 nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki

Łosiu, 20 lutego 2003, 09:38

Grupa NPDTechworld opublikowała raport sprzedaży konsol nowej generacji, tj. Sony PlayStation 2, Gamecube, Xbox, za styczeń bieżącego roku (region Stanów Zjednoczonych). Jak przystało na najbardziej jałowy okres w całym roku ilość zakupionych egzemplarzy konsol każdej z trzech konkurujących firm spadła w stosunku do grudnia o około 84% - 88%.

Praetorians Multiplayer Demo

Solnica, 20 lutego 2003, 09:14

Serwis FilePlanet udostępnił na zasadach wyłączności multiplayerową wersję dema Praetorians, najświeższej produkcji znanego ze znakomitej serii gier taktyczno-strategicznych Commandos, hiszpańskiego zespołu Pyro Studios.

Apple I - piękna perełka na aukcji...
Apple I - piękna perełka na aukcji...

Łosiu, 20 lutego 2003, 08:40

Począwszy od ósmej rano czasu PST (Pacific Standard Time) w ten piątek, a skończywszy o piątej popołudniu w niedzielę na stronie internetowej Vintage Computer Festival będzie miała miejsce aukcja, na której nowego właściciela znajdzie historyczny komputer Apple I. Jest to jedna z 30 (znanych) jeszcze istniejących maszyn tego typu.

IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles GOLD

Łosiu, 20 lutego 2003, 08:35

Pomimo tego, iż produkt naszych wschodnich sąsiadów, studia Maddox Games, o tytule IL-2 Sturmovik zadebiutował już ponad rok temu, to nadal uważany jest za najlepszy symulator lotniczy z okresu II Wojny Światowej. Jak wiemy przez kilka ostatnich miesięcy jego twórcy pracowali nad dodatkiem, który rozwinąłby i tak ogromne możliwości tej produkcji. W czasie developingu okazało się jednak, że ze względu na ilość nowości, które zawiera, stał się niemalże samodzielną grą, grą którą przyjdzie nam ocenić już wkrótce, ponieważ Ubi Soft, wydawca rzeczonego tytułu, potwierdził, iż produkcja IL-2 Sturmovik: The Forgotten Battles dobiegła końca.

High Heat Baseball 2004 w sklepach
High Heat Baseball 2004 w sklepach

ComCo, 20 lutego 2003, 08:33

Firma 3DO Company poinformowała, że jej najnowszy tytuł - High Heat Major League Baseball 2004 przygotowany na konsolę PlayStation 2, trafił już na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Gra już niedługo ukaże się również w wersjach na komputery typu PC, a także konsole Xbox, GameCube oraz Game Boy Advance.