Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 lutego 2003

Tydzień ŚGK na GRY-OnLine

Fajek, 12 lutego 2003, 17:03

W związku z obchodzonym dziesięcioleciem istnienia Świata Gier Komputerowych przygotowaliśmy dla Was kolejną zabawę związaną z tym wydarzeniem. Jest to jedna z propozycji, gdyż w nadchodzącym tygodniu opublikujemy więcej materiałów związanych z jubileuszem.

Everquest Online Adventures w sprzedaży

ComCo, 12 lutego 2003, 16:18

Dzięki staraniom firmy Sony Online Entertainment, ich najnowszy tytuł o nazwie EverQuest Online Adventures trafił już do sklepów na całym świecie. Po nabyciu pełnej wersji, posiadacze konsoli PlayStation 2 będą mogli za darmo zatopić się w świat gry przez pierwszych 30 dni - później czekają ich jednak comiesięczne opłaty.

Przegląd prasy: Komputer ŚWIAT GRY 03/2003

Solnica, 12 lutego 2003, 15:54

Dzisiaj do punktów z prasą na terenie całego kraju trafił najnowszy, marcowy numer czasopisma Komputer ŚWIAT GRY. Jedną z atrakcji numeru 03/2003 jest z pewnością udostępnione na zasadach wyłączności demo polskiej wersji gry Robin Hood: Legenda Sherwoodu, które znajdziecie na dołączonej do magazynu płytce CD.

Hunter: The Reckoning Redeemer zapowiedziany

ComCo, 12 lutego 2003, 15:50

Firmy Vivendi Universal Games oraz Interplay Entertainment poinformowały, że aktualnie pracują nad nowym tytułem opartym o popularny system RPG firmy White Wolf. Gra będzie nosiła nazwę Hunter: The Reckoning Redeemer i została przeznaczona wyłącznie na konsolę XBox. Wcielimy się w niej w postać jednego z mrocznych łowców, których zadaniem jest wytropienie i pokonanie ściganych bestii.

Viking Invasion - nowe screeny

Fajek, 12 lutego 2003, 13:44

Medieval: Total War - Viking Invasion to pierwszy oficjalny dodatek do jednej z najlepszych strategii ostatnich lat - Medieval: Total War. Dzięki uprzejmości firmy LEM mamy dla Was zdjęcia nie publikowane w żadnym innym miejscu w Internecie.

FIM Speedway Grand Prix - nowy patch

Fajek, 12 lutego 2003, 12:58

W odpowiedzi na prośby i sugestie graczy Techland wydał nowy patch do gry FIM Speedway Grand Prix. Łatka oznaczona numerem 1.20 podnosi stabilność gry na mniej spotykanych konfiguracjach sprzętowych oraz poprawia zachowanie zawodników na torze.

Podkręcanie... P4 4.4GHz

Fajek, 12 lutego 2003, 12:51

„Podkręcanie” to jedno z ulubionych zajęć bardziej zaawansowanych posiadaczy komputerów. Niektórzy z nich chcą po prostu uzyskać trochę więcej mocy obliczeniowej aby przyspieszyć kiepsko działającą grę lub wolno pracujący program. Jest też grupa ludzi, którzy „podkręcają” jedynie dla samej idei i wyższych wyników w programach testujących. Do takiej właśnie grupy zaliczają się osoby, którym udało się przetaktować flagowy procesor Intela (Pentium 4 3.06GHz) aż do poziomu 4.4GHz.

Odnajduj różnice z nową grą firmy DYSKret.
Odnajduj różnice z nową grą firmy DYSKret.

Łosiu, 12 lutego 2003, 12:40

W natłoku coraz nowocześniejszych, lepiej wyglądających i skomplikowanych gier, którymi jesteśmy nieustannie zalewani zapominamy o małych, przyjemnych produkcjach, które stanowią doskonałą rozrywkę w nudnej pracy :), czy też idealnie nadają się dla naszych „małych dziecięcych komputerowców”, bo zarówno uczą i rozwijają oraz bawią. Produkt tego typu na początku tego miesiąca wydała w naszym kraju firma DYSKret. Nosi on tytuł „Różnice” i powinien zainteresować miłośników gier logiczno-familijnych.

Recenzja: Ski Park Manager

Fajek, 12 lutego 2003, 12:01

Ski Park Manager to strategia – ekonomiczna, pozwalająca graczom wykazać się na stanowisku szefa zimowego miasteczka turystycznego. Jak w podobnych tego typu produkcjach, grę rozpoczynamy znajdując się w jakiejś zapomnianej miejscowości położonej głęboko w górach.

Microsoft Flight Simulator: A Century of Flight

Solnica, 12 lutego 2003, 10:24

Bracia Wright w roku 1903 na samolocie własnej konstrukcji Flyer I wykonali pierwszy w historii sterowany lot samolotem z silnikiem benzynowym. Microsoft uczci setną rocznicę tego wydarzenia wydając w lipcu tego roku specjalną wersję jednego ze swoich sztandarowych produktów - Microsoft Flight Simulator: A Century of Flight.

Command & Conquer: Generals - premiera

Fajek, 12 lutego 2003, 10:10

Dziś do na półki zachodnich sklepów trafiła gra Command & Conquer: Generals. Gra jest podwójnie wyjątkowa, gdyż po raz pierwszy w przypadku tej serii została wykonana w pełnym „trójwymiarze” i po raz pierwszy NIE zrobiła jej firma odpowiedzialna za stworzenie całej serii – Westwood.

Premiera 3DMarka 2003

Łosiu, 12 lutego 2003, 09:24

Wczoraj wieczorem licznik na stronie firmy Futuremark odliczający czas do premiery nowej wersji popularnego programu testującego wydajność komputera osiągnął wartość „0” i miliony internatów usiłowało pobrać 3DMarka 2003. Naturalnie dobicie się do serwerów udostępniających ów program graniczyło z cudem, nie mniej jednak udało nam się pobrać i zobaczyć co przygotowali panowie z Futuremarka. Pierwsze wrażenie: Athlon 2000+, 512MB RAM DDR, GF Ti4200 128MB RAM oraz Win XP (nieco zaśmiecony) i w drugim teście framerate wahał się od 1 do 7 klatek – rewelacja :) Zapraszam do pobrania nowego 3DMarka z naszego działu Pliki i chwalenia się swoimi wynikami.

STATIC odchodzi do lamusa

Łosiu, 12 lutego 2003, 09:13

Po raz drugi w dniu dzisiejszym zmuszony jestem przekazać wam bardzo złą nowinę. Zespół Pinbox po ponad rocznej przerwie uaktualnił oficjalną stronę gry STATIC, laureata festiwalu niezależnych produkcji (Independent Games Festival) i nadzieję na odrodzenie idei serii Fallout, o wiadomość, w której stwierdzono, iż produkcja gry została wstrzymana.

RtCW: Enemy Territory - R.I.P.

Łosiu, 12 lutego 2003, 09:04

Jeszcze wczoraj wydawało się, iż za niespełna dwa miesiące do rąk fanów serii Wolfenstein trafi kolejna pozycja z tego cyklu - samodzielny dodatek, pt. Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory. Dziś sytuacja wygląda całkowicie inaczej. Mianowicie firmy id Software oraz Activision wystosowały oficjalne oświadczenie prasowe, w którym informują, iż Enemy Territory nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Jak „koledzy” przywitali Kevina Mitnicka

Solnica, 12 lutego 2003, 08:58

„Koledzy po fachu” najsłynniejszego na świecie hackera (tego, który dał się złapać :) - Kevina Mitnicka, już dwukrotnie włamali się na serwery założonej przez niego firmy zajmującej się sprawami bezpieczeństwa w sieci.