Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 lutego 2003

Turniej WRC II Extreme w krakowskim EMPiK'u

Fajek, 11 lutego 2003, 16:39

EMPiK MEGASTORE Kraków (Rynek Główny 5) zaprasza amatorów gier w najbliższy weekend 15 i 16 lutego na TURNIEJ PS 2 WRC II Extreme. Główna nagroda to zdalnie sterowany model Peugeot 206 WRC, płyty demo gry WRC II i koszulka FF VIII.

Wygraj komputer

Fajek, 11 lutego 2003, 16:25

Centrum rozrywki Fantasy Park Kraków Plaza oraz portal fantastyczny Valkiria Network zapraszają 22 lutego (sobota) o godzinie 12:00 do Centrum Handlowo Rozrywkowego Kraków Plaza na al. Pokoju 44 na turniej w grę komputerową Warcraft III.

Big Mutha Truckers również na PC i GameCube

Solnica, 11 lutego 2003, 15:28

Dostępna od grudnia zeszłego roku w wersji na konsole Xbox oraz Playstation 2 gra Big Mutha Truckers wydana zostanie również na platformę PC oraz GamCube. Obie wersje tego tytułu pojawią się na półkach sklepowych za około dwa miesiące, w kwietniu 2003.

Programiści Chrome odpowiadają na pytania

Fajek, 11 lutego 2003, 14:37

Wszystkich fanów gry Chrome zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wywiadem z Chrome Team. Programiści relacjonują w nim przebieg prac nad grą w ciągu ostatniego roku...

Kuracja odmładzająca dla Final Fantasy I i II
Kuracja odmładzająca dla Final Fantasy I i II

eLKaeR, 11 lutego 2003, 14:14

Dnia 8 kwietnia bieżącego roku do amerykańskich sklepów z oprogramowaniem rozrywkowym trafi specjalna kompilacja o nazwie Final Fantasy Origins (jej cena detaliczna oscylować ma w granicach 30 USD), która została zadedykowana platformie Sony PlayStation. Na ów zestaw składają się dwie pierwsze części kultowej serii wirtualnych gier RPG, autorstwa fachowców z japońskiej firmy Square.

Co nowego z projektem Painkiller?
Co nowego z projektem Painkiller?

Piotres, 11 lutego 2003, 12:13

Pierwszy etap prac nad nową polską grą Painkiller dobiega właśnie końca. Już wkrótce gotowe będą wszystkie poziomy, potwory i spora część udźwiękowienia. Programiści pracują nad wewnętrznym demo, które pokaże te wszystkie elementy w akcji. Udało nam się porozmawiać z Adrianem Chmielarzem, szefem zespołu, który odpowiedział również na pytania o wymagania sprzętowe i prawdopodobną datę premiery Painkiller.

Zapowiedź: Xpand Rally

Fajek, 11 lutego 2003, 11:21

Polscy twórcy gier mają już na swoim koncie chyba każdy gatunek gier, za wyjątkiem symulacyjnej gry rajdowej/wyścigowej. Ten stan rzeczy ma zamiar zmienić Techland wraz ze swoim Xpand Rally.

Pierwsza zapowiedź drugiej Syberii
Pierwsza zapowiedź drugiej Syberii

Łosiu, 11 lutego 2003, 11:04

Syberia – tego tytułu nie trzeba nikomu przedstawiać – zdecydowanie najlepsza gry przygodowa ostatnich lat, wybrana przez wszystkie serwisy zajmujące się grami „Najlepszą przygodówką roku 2002”. Po tym jak niedawno firma Microids przyznała, iż produkcja drugiej części Syberii znajduje się już w zaawansowanym stadium produkcji, redaktorzy serwisu GameSpot udali się do studia firmy Microids w Montrealu, miejsca w którym powstaje Syberia II, gdzie zapoznali się z wersją tech-demo gry oraz porozmawiali z zespołem developerskim. Na podstawie zebranych informacji sporządzili pierwszą zapowiedź owej gry.

Porównanie cen procesorów AMD i Intel

Fajek, 11 lutego 2003, 10:10

Wczoraj pisaliśmy na temat premiery najnowszego procesora AMD – Athlon XP na rdzeniu Barton. Dziś podajemy porównawcze zestawienie cenowe poszczególnych modeli z układami firmy Intel.

Sim City 4 PL coraz bliżej

Solnica, 11 lutego 2003, 09:51

Na 28 lutego ustalona została data polskiej premiery Sim City 4, jednej z bardziej oczekiwanych gier strategicznych tego roku, czwartej części słynnej serii symulacji życia i rozwoju miasta rozwijanej przez firmę Maxis już od ponad 10 lat.

Sekretny projekt BioWare

Łosiu, 11 lutego 2003, 09:01

Już jakiś czas temu do Internetu przedostały się informacje dotyczące „sekretnego projektu” korporacji BioWare dedykowanego wyłącznie konsoli Xbox. Jak można się domyśleć tajemnica jaką owiana jest ta produkcja wzbudza u wszystkich dziennikarzy i fanów gier firmy nadspodziewaną czułość na wszystkie przezeń wykonywane operacje. I tak dziś „szpiedzy” serwisu Computer and Video Games skojarzyli ze sobą nowo wykryte dane prawdopodobnie ujawniając tytuł i charakter nowej gry.

Wygraj wersję beta Rise of Nations...

Łosiu, 11 lutego 2003, 08:52

Podobnie jak to miało miejsce w połowie stycznia w przypadku Freelancera, tak i teraz w przypadku Rise of Nations korporacja Microsoft zorganizowała konkurs tzw. „Rise of Nations Sneak Preview Beta Contest”, w wyniku którego wybrani gracze otrzymają przed premierą gry, jej wersję beta.

Will Rock przesunięty na wakacje

Solnica, 11 lutego 2003, 08:39

Ubisoft poinformował o przesunięciu daty premiery gry Will Rock. Tytuł ten trafi na półki sklepowe dopiero wczesnym latem a nie w marcu jak zapowiadano do tej pory. Powód takiej a nie innej decyzji jest bardzo prosty, pracujący nad grą zespół Saber Interactive potrzebuje jeszcze trochę czasu na dopracowanie poszczególnych elementów gry.

Neocron, a kwestia eksponowania nagości w grach wirtualnych

eLKaeR, 11 lutego 2003, 08:08

Z globalnego oceanu informatycznego można od wczoraj wyłowić osobliwy patch, przeznaczony dla gry z gatunku MMOcRPG pt. Neocron. Wyjątkowość owej „łaty” polega na tym, że likwiduje ona cenzurę w amerykańskiej wersji programu, a zatem umożliwia m.in. podziwianie striptizerek w pełnej krasie.

Precyzyjny termin premiery GTA: Vice City na PC i nie tylko
Precyzyjny termin premiery GTA: Vice City na PC i nie tylko

eLKaeR, 11 lutego 2003, 07:07

Niemieckie źródła podają, iż korporacja Take 2 Interactive dokonała aktualizacji swojego planu wydawniczego na bieżący rok. Po raz pierwszy wymieniono dokładną datę rynkowego debiutu PeCetowej wersji bestsellerowej gry Grand Theft Auto: Vice City, ale ciągle nie ujawniono szczegółów, dotyczących oficjalnej premiery Duke Nukem Forever.