Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 lutego 2003

Soulcatcher znika z GRY-OnLine
Soulcatcher znika z GRY-OnLine

Soulcatcher, 13 lutego 2003, 17:05

Wyniki ostatniego sondażu przeprowadzonego wśród czytelników, wykazały jasno iż osobnik podpisujący się ksywką Soulcatcher, „przegiął o jeden raz a dużo” i głosem większości czytelników został wydelegowany na stanowisko korespondenta GOLa w Himalajach – z pięcioletnim kontraktem. Niejaki Fajek miał by już zaklepaną tą posadę lecz dzięki głosom setek fanek płci pięknej udało mu się odskoczyć od lidera głosowania.

Unreal 2 od jutra również w MediaMarkt

Fajek, 13 lutego 2003, 16:54

Ledwie zdarzyłem poinformować Was o rozpoczęciu sprzedaży Unreal 2 we wrocławskim EMPiKu, dostałem informację, że gra ta od jutra będzie również dostępna w całej sieci MediaMarkt i to w cenie 169 PLN.

Kolejny oficjalny dodatek do The Sims już wkrótce

Solnica, 13 lutego 2003, 15:41

Electronic Arts ujawnił swoje plany dotyczące wypuszczenia kolejnego oficjalnego dodatku do The Sims. Kariera gwiazdy filmowej, super modelki lub słynnej piosenkarki, życie w luksusie, setki listów od fanów – to wszystko będzie wkrótce możliwe za sprawą The Sims: Superstar.

Unreal 2 dostępny w EMPiK'ach już dziś!

Fajek, 13 lutego 2003, 15:40

Jak donoszą nasi „tajni informatorzy” już od dziś wielce oczekiwana gra Unreal 2: The Awakening jest dostępna w sprzedaży. Dotyczy to wprawdzie EMPiK’ów we Wrocławiu, jednak już w najbliższą sobotę będą one dostępne w EMPiKach na terenie całego kraju. Nie będzie to jednak Unreal 2 wydawany przez CD Projekt.

Zacieśnienie więzi pomiędzy Electronic Arts i Digital Illusions

eLKaeR, 13 lutego 2003, 14:55

Wywodzące się ze Szwecji studio Digital Illusions (DICE) ma na swoim koncie kilkadziesiąt gier (wśród nich m.in. Battlefield 1942 i RalliSport Challenge), dedykowanych rozmaitym platformom sprzętowym. Korporacja wydawnicza Electronic Arts, zachęcona efektami swojej dotychczasowej współpracy z ową firmą, postanowiła zawrzeć z nią nowy układ.

Platynowa szesnastka

eLKaeR, 13 lutego 2003, 13:31

Firma Microsoft wykonała kolejny ukłon w stronę posiadaczy konsoli Xbox, dając im możliwość zakupu wybranych gier na ową platformę w ramach specjalnej oferty zniżkowej o nazwie Platinum Hits.

Następny krok ku doskonałości, czyli Neverwinter Nights v.1.28

eLKaeR, 13 lutego 2003, 12:12

Entuzjaści przebojowej gry pt. Neverwinter Nights zapewne ucieszą się z kolejnego patch’a dla tej pozycji, który został przygotowany przez ekipę developerską z korporacji BioWare.

Kolejne zdjęcia z Xpand Rally
Kolejne zdjęcia z Xpand Rally

Fajek, 13 lutego 2003, 11:51

13 lutego 2003 Techland zaprezentował kolejną porcję screenshotów z najnowszej polskiej gry rajdowej Xpand Rally. Zostały na nich pokazane dwa nowe auta, które znajdą się w finalnej wersji gry.

World of Outlaws wydane

Bryndek, 13 lutego 2003, 11:32

Infogrames oficjalnie poinformowało, że nowa gra wyścigowa - World of Outlaws Sprint Cars, stworzona przez firmę Ratbag Studios’ pojawiła się w sklepach na zachodzie.

Szczegóły Walecznych Ptaków

Bryndek, 13 lutego 2003, 11:28

Firma iEntertainment ujawniła więcej szczegółów, na temat nadchodzącego rozszerzenia symulatora walk powietrznych w czasach II Wojny Światowej – WarBirds III.

Recenzja (Hyde Park): Lands of Lore

Fajek, 13 lutego 2003, 11:23

Dziś na stronach naszego serwisu została opublikowana nieco historyczna już recenzja gry Lands of Lore autorstwa znanego recenzenta branży gier komputerowych, który swojego czasu pisał dla Świata Gier Komputerowych.

12 rocznica Blizzarda
12 rocznica Blizzarda

Bryndek, 13 lutego 2003, 11:06

Firma Blizzard, znany wszystkim producent gier z serii Diablo, Stacraft i WarCraft, obchodzi już 12 rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji na jej stronie opublikowano nową tapetę pochodzącą z gry World of Warcraft nad którą obecnie pracuje.

Colin McRae 4?

Łosiu, 13 lutego 2003, 10:12

Trzecia cześć znanej rajdowej serii Colin McRae jeszcze nie została wydana na komputerach klasy PC (premiera na konsolę PS2 miała miejsce na początku listopada 2002 roku), a wygląda na to, że Codemasters już przymierza się, bądź pracuje nad grą Colin McRae 4.

LEM wyda James Bond 007: NightFire w Polsce!

Solnica, 13 lutego 2003, 09:48

Jakiś czas temu informowaliśmy was, iż gra James Bond 007: NightFire może nie pojawić się na półkach sklepowych w naszym kraju, gdyż firma Electronic Arts nie zadecydowała czy chce wydać ten tytuł w Polsce. Tymczasem dzisiaj firma LEM ujawniła, że z dniem wczorajszym podjęła współpracę dystrybucyjną z Electronic Arts, na mocy której to właśnie ona a nie oficjalny przedstawiciel tego wydawcy czyli Cenega Poland, zajmie się sprzedażą w naszym kraju najnowszej gry z najsłynniejszym agentem Jej Królewskiej Mości.

Top 10 gier w US (13/02/03)

Łosiu, 13 lutego 2003, 09:11

Już trzeci tydzień czwarta cześć serii Sim City utrzymuje się ma szczycie listy najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. W tygodniu, który zakończył się 1 lutego, Sim City 4 nadal sprzedawało się lepiej niż, tak popularne tytuły jak: The Sims Deluxe, The Sims: Unleashed, Warcraft III: Reign Of Chaos, czy Age Of Mythology.

Sony rezygnuje z Sovereign

Łosiu, 13 lutego 2003, 09:05

„Sovereign – czyżby nowa jakość w gatunku strategii czasu rzeczywistego?” – to pytanie nurtuje wielu graczy przez już ponad cztery lata, czyli cały czas produkcji owego tytułu. Tym którzy nie zetknęli się z rzeczonym projektem wyjaśniam, iż Sovereign to, podobnie jak Shattered Galaxy, gra dedykowana rozgrywce tysięcy graczy w sieci Internet, a stoją za nią takie potęgi jak Sony Online Entertainment i Verant (twórcy m.in. EverQuesta i PlanetSide’a). W świetle nowych informacji podanych przez serwis CNNMoney.com odpowiedź na pytanie podane w pierwszym zdaniu brzmi „Nie” - prace developerskie zostały definitywnie wstrzymane.

Oficjalna strona Runaway: A Road to Adventure

Solnica, 13 lutego 2003, 08:52

GMX Media uruchomił oficjalną witrynę poświęconą Runaway: A Road Adventure, jednej z bardziej oczekiwanych w tym roku gier przygodowych stworzonej przez hiszpański zespół Pendulo Studios, której angielska wersja językowa po wielu perturbacjach trafi wreszcie, i to już wkrótce, na półki sklepowe.

Jurassic Park: Operation Genesis - oficjalna strona

ComCo, 13 lutego 2003, 07:55

Sierra dba o dobrą prezentację swoich tytułów, dzięki czemu możemy zapoznać się z nową stroną internetową, która została w pełni poświęcona grze Jurassic Park: Operation Genesis. Witryna zawiera podstawowe informacje o tym tytule, sporą galerię screenów, opublikowane już jakiś czas temu demo i nowy trailer.

Wirtualni kierowcy na start!

ComCo, 13 lutego 2003, 07:50

Ryk silnika, krzyki kibiców, ostra walka na torze - to wszystko czeka nas, gdy tylko sięgniemy po Nascar Racing 2003 Season, który dzięki pracy firmy Papyrus Racing Games i wydawcy Sierra Inc. trafił już na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych.

Lotus Challenge
Lotus Challenge "ozłocony"

ComCo, 13 lutego 2003, 07:45

Firma Xicat Interactive poinformowała, że jej najnowszy tytuł - Motor Trend's Lotus Challenge został już ukończony (uzyskał status "gold") i powędrował do tłoczni. Całość została przygotowana wyłącznie na konsolę XBox, zaś w sklepach powinna zagościć już w okolicach 25 lutego.