Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 lutego 2003

Strażnik Czasu 2 nadciąga
Strażnik Czasu 2 nadciąga

Łosiu, 8 lutego 2003, 11:20

Na początku tego roku, za sprawą firmy Infomedia w naszych sklepach pojawiła się całkiem udana gra przygodowa pt. Strażnik Czasu. Jest to już czwarta część serii znanej w Czechach (ojczyźnie jej twórców) pod nazwą Polda i zarazem pierwsza część, która zadebiutowała w szerokim świecie (wydana na zachodzie pod nazwą Time Guard przez firmę Got Game Entertainment). Najwyraźniej ów debiut okazał się jak najbardziej udany, ponieważ firma rozpoczęła prace nad grą Time Guard 2 (Polda 5), a pierwsze efekty wysiłku twórczego programistów z Zima Software zamieścił serwis bonusweb.cz.

Pożegnanie ze stacją dyskietek 1,44MB...

Łosiu, 8 lutego 2003, 10:24

Ten archaiczny napęd towarzyszy naszym blaszkom już od blisko 16 lat, pomimo tego, iż od czasu jego wprowadzenia szybkości komputerów zwiększyły się tysiąckrotnie. Tego „emeryta” nie zdołały nawet zastąpić różne nowocześniejsze, szybsze i pojemniejsze napędy typu dyski magnetooptyczne czy dyski Zip. Nawet napędy CD-ROM, znajdujące się już w każdym komputerze dzielą miejsce w obudowie z napędem FDD o pojemności 1,44MB. Jak twierdzi firma Dell nastał jednak czas by w końcu pożegnać się z FDD i zastąpić je nośnikami USB flash.

Niemieckojęzyczna wersja demo Blitzkrieg

Łosiu, 8 lutego 2003, 10:19

Wczoraj świat obiegła wiadomość, iż 14 marca wydane zostanie oficjalne angielskojęzyczne demo gry Blitzkrieg, a w nocy niespodziewanie firmy CDV i Nival Interactive uraczyły graczy niemieckojęzyczną wersją demonstracyjną tego tytułu. Wszystkich chętnych do wypróbowania możliwości tej produkcji zapraszam do naszego działu Pliki.

Ciekawostki ze świata Star Wars Galaxies

Mariusz Klamra, 8 lutego 2003, 10:09

Do premiery SW:G coraz bliżej, gdyż mimo kilku poślizgów z datą wydania widać ogromną determinację LucasArts, Sony i Verant do dotrzymania terminu 15 kwietnia. Czy to się uda, zobaczymy, ja natomiast postanowiłem przytoczyć kilka ciekawych faktów dotyczących tego niezwykle oczekiwanego tytułu.

Unia Europejska i polscy gracze

Mariusz Klamra, 8 lutego 2003, 09:40

W ostatnim czasie jesteśmy bombardowani informacjami, prezentującymi nam pozytywne strony Unii Europejskiej. Im bliżej referendum, tym będzie ich zapewne więcej. Zastanawiając się, co Unia zmieni dla przeciętnego polskiego gracza, doszedłem do dość nieciekawych wniosków.

Ultima Online i kolejny proces

Mariusz Klamra, 8 lutego 2003, 09:15

Amerykanie mają szczególny pociąg do wytaczania procesów o odszkodowania za różne prawdziwe i wyimaginowane szkody. Być może ta skłonność jest spowodowana faktem, iż tamtejsze sądy bardzo hojnie rozdają wysokie rekompensaty z kieszeni pozwanych. Electronic Arts z powodu Ultimy Online już dwukrotnie stawał na ławie oskarżonych, z tym że przebieg właśnie kończącego się procesu może mieć poważny wpływ na wszystkie gry massive multiplayer.

Dawno temu w Albionie czyli „Legion Raid w Darkness Fall”
Dawno temu w Albionie czyli „Legion Raid w Darkness Fall”

Soulcatcher, 8 lutego 2003, 03:05

Dzisiaj mili słuchacze opowiem wam historię z innych czasów i innego wymiaru, o tym jak to wybraliśmy się zbrojną w magię i miecze grupą aby obalić straszliwego władcę labiryntu Darkness Fall, demona o dźwięcznym imieniu Legion. (uwaga modemowcy w tej wiadomości jest sporo obrazków)