Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2011, 20:05

autor: Soviet

Modern Warfare 3 oficjalnie w kwietniu?

Według PlayStation 3 Magazine kwiecień ma być miesiącem w którym Activision oficjalnie potwierdzi, że pracuje nad kolejną odsłoną Modern Warfare. Treyarch szuka pracowników do pracy na CoDem.

Ciąg dalszy spekulacji i plotek z frontu najpopularniejszej strzelaniny ostatnich lat. Call of Duty, bo to właśnie o tej serii mowa, nie daje nam o sobie zapomnieć. Brytyjskie czasopismo PlayStation 3 Magazine podaje kilka ciekawych informacji dotyczących Modern Warfare 3. Według redaktorów tego periodyku kwiecień ma być miesiącem w którym Activision oficjalnie potwierdzi, że pracuje nad kolejną odsłoną przygód Soapa i Price'a. Spekuluje się również, że poza tymi dwoma bohaterami powróci także Ghost, a nowa odsłona serii rzuci nieco światła na tą popularną postać.

Kolejne wskazówki, tym razem dotyczące przyszłorocznej odsłony serii można wyciągnąć z ofert pracy, które pojawiły się na stronie internetowej studia Treyarch. Mowa między innymi o stanowisku projektanta ds. systemów multiplayer. W ogłoszeniu tym czytamy, że kandydat odpowiedzialny będzie za tryb rozgrywki dla wielu graczy przy grze z serii Call of Duty. Poszukiwany jest także projektant systemu walki i autorzy skryptów.

Modern Warfare 3 oficjalnie w kwietniu? - ilustracja #1

Wszystko wskazuje więc na to, że Treyarch, firma odpowiedzialna za zeszłoroczne Call of Duty: Black Ops pracuje równolegle z Infinity Ward. Studio to zajmuje się podobno prequelem pierwszej części Modern Warfare, a tryb multiplayer do tego tytułu ma stworzyć Raven Software. Niejasna w tym wszystkim jest rola Sledgehammer Games, które w styczniu też szukało pracowników zainteresowanych stworzeniem kolejnej gry z serii CoD. Przy okazji tego producenta spekulowało się nawet o możliwości przeniesienia akcji w przyszłość.

Premiera Modern Warfare 3 spodziewana jest na koniec tego roku, w wersji na Xboksa 360, PlayStation 3 i PC. Zapowiadają się gorące święta - mniej więcej w tym samym czasie światło dzienne ma ujrzeć także najnowsza produkcja studia DICE - Battlefield 3.