Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2011, 09:12

autor: Hed

Klasyczny Warlords powróci w nowej grze na konsole

Moda na przeróbki klasyków trwa w najlepsze – kolejny projekt tego typu ogłosiła firma Atari. Tym razem chodzi o odświeżoną wersję klasycznej gry czteroosobowej Warlords, która trafi na PlayStation Network i Xbox LIVE tego lata. Produkcja studia Griptonite Games będzie rozwinięciem pomysłów sprzed lat i wprowadzi kilka nowych elementów.

Moda na przeróbki hitów sprzed lat trwa w najlepsze – kolejny projekt tego typu ogłosiła firma Atari. Tym razem chodzi o odświeżoną wersję klasycznej gry czteroosobowej Warlords, która trafi na PlayStation Network i Xbox LIVE tego lata. Produkcja studia Griptonite Games będzie rozwinięciem pomysłów sprzed lat i wprowadzi kilka nowych elementów.

W nowym Warlords zobaczymy rozgrywkę wzorowaną na pierwowzorze z 1980 roku. Gra będzie polegała na odbijaniu pocisków przy użyciu tarczy i chronieniu własnej twierdzy. Ekipa z Griptonite Games zamierza wzbogacić produkcję o możliwość zbierania ulepszeń, czy kontrolowania jednostek, które będą w stanie przejąć strategiczne punkty.

Kontynuacja Warlords ma oferować tryby gry dla maksymalnie czterech osób (lokalnie i przez Internet). Nie zabraknie współzawodnictwa i współpracy – zmierzymy się między innymi w bitwach „każdy na każdego”, potyczkach drużynowych (2v2) oraz walkach kooperacyjnych. Autorzy stworzyli też zupełnie nową i znacznie bardziej kolorową oprawę graficzną.

To nie pierwszy remake Warlords, na jaki zdecydowała się firma Atari. Produkcja została odświeżona w 2008 roku i wydana na pecetach oraz konsolach. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z dość wierną konwersją, w której poprawiono grafikę i dodano kilka bajerów (obsługa kamery). W oryginał można również pograć za pośrednictwem platformy Game Room, dostępnej na pecetach i konsolach Xbox 360.

Przypomnijmy, że pierwsza odsłona Warlords pojawiła się na automatach w 1980 roku i rok później na komputerach Atari 2600, gdzie stała się sporym przebojem. W pierwowzorze gracze sterowali tarczami zamków przy użyciu specjalnych pokręteł, co dodatkowo urozmaicało zabawę. Dokładna data premiery i cena nowej wersji gry są jeszcze nieznane.