Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDSPCX360
Okładka Warlords (NDS)
OkładkaWarlords (NDS)

Warlords

Pierwsza gra z serii Warlords przez wielu uważana za protoplastę popularnych obecnie Herosów z firmy 3DO. Jest to strategia turowa osadzona w realiach świata fantasy.

Strategiczne | fantasy | turowe

Warlords Premiera

anulowana

NDS

23kwi1990

PC

28maj2008

X360

Pierwsza gra z serii Warlords przez wielu uważana za protoplastę popularnych obecnie Herosów z firmy 3DO. Jest to strategia turowa osadzona w realiach świata fantasy. Akcja rozgrywa się w krainie zwanej Illuria, gdzie ośmiu oponentów, tytułowych Lordów Wojny, walczy o całkowitą dominację. Gracz wybiera którym z przeciwników chce zostać i rozpoczyna się walka. W zależności od wyboru, zaczynamy w innej części krainy, co naturalnie wiąże się z odmienną początkową taktyką toczenia kampanii (topografia terenu). Na mapie znajduje się osiemdziesiąt miast. Pełnią one nadrzędną rolę w grze, każde z nich jest bastionem obronnym oraz zapleczem finansowo-gospodarczym, dlatego też to właśnie ilość kontrolowanych miast, świadczy o naszej sile bądź też niemocy.

W miastach werbujemy przeróżne jednostki, m.in. smoki, wilki, kawalerię, zwykłą piechotę, krasnoludy, pegazy i jeszcze szereg innych. Co prawda owe jednostki to podstawa armii, jednak największą siłę stanowią Herosi, bohaterzy o specjalnych umiejętnościach i niezwykłej mocy, którzy na dodatek mogą eksplorować różne antyczne ruiny i wykorzystywać znalezione tam artefakty. Gracz może dowolnie prowadzić jednostki po mapie, jednakże nie ma żadnego wpływu na wynik walki (tj. nie może dowodzić wojskiem w potyczce), a jej wynik generowany jest przez komputer na zasadzie porównania współczynników jednostek, bonusów od terenu na którym się znajdują oraz elementu losowego. Gra umożliwia rozgrywkę do ośmiu osób na jednej maszynie. W momencie wydania, tj. w 1990 roku, Warlords był prawdziwym objawieniem i przełomem, co naturalnie przełożyło się na olbrzymi sukces gry.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Oczekiwania czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warlords

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Warlords Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 286 12MHz
  • 1MB RAM
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • Xbox Live Vision
PC
NDS
X360