Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 lipca 2005, 09:47

autor: Elrond

MMORPG doprowadził do ślubu i stał się przyczyną rozwodu

Jest to wiadomość, przy czytaniu której uśmiech sam wypełza na usta. Historia zdawać by się mogło, prozaiczna. Otóż pan Wang i pani Ye, obydwoje z Chin, poznali się podczas gry w MMORPG Legend of Mir 2. I tak przypadli sobie do gustu, że 4 tygodnie później stanęli na ślubnym kobiercu. Niestety, czy to z powodów niezgodności charakterów czy też niedopasowania się, związek nie przetrwał próby czasu.

Jest to wiadomość, przy czytaniu której uśmiech sam wypełza na usta. Historia zdawać by się mogło, prozaiczna. Otóż pan Wang i pani Ye, obydwoje z Chin, poznali się podczas gry w MMORPG Legend of Mir 2. I tak przypadli sobie do gustu, że 4 tygodnie później stanęli na ślubnym kobiercu. Niestety, czy to z powodów niezgodności charakterów czy też niedopasowania się, związek nie przetrwał próby czasu i małżonkowie postanowili się rozwieść. Wszystko odbyłoby się bez problemów gdyby nie jedno ale.

Otóż w czasie trwania małżeństwa, zarówno pan Wang jak i pani Ye założyli w Legend of Mir 2 ponad 10 kont, a rozwijane przez nich postacie osiągnęły poziomy doświadczenia pomiędzy 40 a 50. I w tym tkwi wspomniany problem - para kłóci się, kto z nich powinien zatrzymać dostęp do postaci w grze i wykorzystywanych przez nie przedmiotów, które według szacunków warte są około 3,500 USD (12,000 zł)! Pan Wang ma wielką ochotę zatrzymać konta dla siebie - zaoferował za nie byłej żonie, uwaga, mieszkanie, w którym razem zamieszkiwali. Pani Ye natomiast proponuje sprzedaż mieszkania oraz równy podział zarówno uzyskanych z tego pieniędzy jak i kont w grze.

Prawnicy obu stron usiłują osiągnąć kompromis.