Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2011, 10:20

autor: Sarge

Milion egzemplarzy gry Dragon Age II w rękach graczy

Lada dzień minie miesiąc od premiery Dragon Age II, jest to więc idealny moment na podsumowania. Podobnego zdania jest firma BioWare, która ujawniła wyniki sprzedaży swojego dzieła.

Lada dzień minie miesiąc od premiery Dragon Age II, jest to więc idealny moment na podsumowania. Podobnego zdania jest firma BioWare, która ujawniła wyniki sprzedaży swojego dzieła.

Okazuje się, że gra w ciągu dwóch tygodni od swojego debiutu na rynku sprzedała się w liczbie miliona egzemplarzy na całym świecie. Twórcy chwalą się, że wynik ten został osiągnięty szybciej niż w przypadku pierwowzoru, co dobrze wróży na przyszłość. Dragon Age: Początek przez dwa miesiące znalazł bowiem 3.2 miliony nabywców. Szansa na przebicie tego osiągnięcia stała się jak najbardziej realna.

Milion egzemplarzy gry Dragon Age II w rękach graczy - ilustracja #1

To właśnie z okazji osiągnięcia pierwszego miliona przygotowano wyjątkową promocję, w ramach której nabywcy Dragon Age II mogą za darmo pobrać ze sklepu EA Store pecetową wersję Mass Effect 2. O szczegółach skorzystania z oferty pisaliśmy we wczorajszej wiadomości. Gest jest godny pochwały tym bardziej, że w prezencie dostajemy jedną z najlepszych gier 2010 roku.

Dragon Age II poradził sobie lepiej od swojego poprzednika także w Polsce. Tylko w trakcie premierowego weekendu sprzedano ponad dziesięć tysięcy kopii, co jak na rodzime realia jest bardzo dobrym wynikiem. Biorąc pod uwagę dużą popularność pecetów na naszym rynku, to właśnie komputerowa wersja wydaje się być tą najbardziej rozchwytywaną (choć oficjalne dane w tej sprawie nie zostały ujawnione).

Dragon Age II został tym samym bardzo dobrze przyjęty, mimo licznych obaw fanów pierwowzoru. Sequel przynosi bowiem ze sobą pewne zmiany. Z góry predefiniowany bohater (możemy wybrać jedynie jego płeć), system dialogów oparty na ikonach nastawienia, czy korekty wprowadzone do samej walki nie nastrajały zbyt optymistycznie. Produkt końcowy trzyma jednak wysoki poziom, o czym możecie się przekonać czytając naszą recenzję.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Age II

Dragon Age II