Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2011, 12:50

autor: Soviet

Polski sukces Dragon Age II

Najnowszy tytuł BioWare znalazł w naszym kraju ponad dziesięć tysięcy nabywców już podczas premierowego weekendu.

Rzadko zdarza się, żeby wydawcy, szczególnie polscy, wyjawiali dokładne dane na temat sprzedaży swoich produktów. Rodzimy oddział Electronic Arts uznał jednak, że liczba sprzedanych pudełek z Dragon Age II jest na tyle imponująca, że warto podzielić się informacją o tym sukcesie. Najnowszy tytuł BioWare znalazł w naszym kraju ponad dziesięć tysięcy nabywców już podczas premierowego weekendu. Suma ta oznacza pobicie wyniku Dragon Age: Początek z listopada 2009.

Informację tę potwierdza ostatnie notowanie najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK, o którym pisaliśmy wczoraj. Dragon Age II zdominował wszystkie trzy platformy, na których został wydany.

Polski sukces Dragon Age II - ilustracja #1

Nie ujawniono niestety, którą wersję preferują nasi rodacy, można się jednak domyślać, że chodzi o tę na poczciwego peceta. Nieco inaczej sytuacja prezentuje się w Wielkiej Brytanii. Chart-Track, firma zajmująca się monitorowaniem sprzedaży na brytyjskim rynku ogłosiła, że wyspiarze preferują grę w najnowszą odsłonę Dragon Age na konsoli Xbox 360. Zdominowała ona inne platformy - 57% kupionych gier przeznaczonych było właśnie na sprzęt Microsoftu. Na drugim miejscu uplasowała się wersja na PlayStation 3 z 22%. Gracze wierni PC stanowili 21% całości.

Przygody Hawke'a i jego drużyny zbierają także dobre oceny w serwisach branżowych. Stranger, redaktor gry-online.pl uznał, że tytuł ten zasługuje na ósemkę. Na podobne noty gra zasługuje także w oczach innych autorów, co odzwierciedla wynik na metacritic. Warto wspomnieć, że BioWare pracuje już nad kilkoma dodatkami typu DLC. Przygotowywany jest także patch, mający naprawić pomniejsze błędy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dragon Age II

Dragon Age II