Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2011, 15:13

autor: Olek

Dragon Age II – patch i kolejne DLC w produkcji

Wczoraj w europejskich sklepach ruszyła sprzedaż gry Dragon Age II. Niestety, dzieło studia BioWare nie jest wolne od błędów. Deweloper zapowiedział, że niezbędne łatki ukażą się w najszybszym możliwym terminie. Równolegle trwają prace nad kolejnymi, niezapowiedzianymi jeszcze dodatkami typu DLC, które mają skupić się na wątkach związanych m.in. z postacią głównego bohatera.

Wczoraj w europejskich sklepach ruszyła sprzedaż gry Dragon Age II. Niestety, dzieło studia BioWare nie jest wolne od błędów. Deweloper zapowiedział, że niezbędne łatki ukażą się w najbliższym możliwym terminie. Równolegle trwają prace nad kolejnymi, niezapowiedzianymi jeszcze dodatkami typu DLC, które mają skupić się na wątkach związanych m.in. z postacią głównego bohatera.

W rozmowie z serwisem Eurogamer Mike Ladlaw, projektant Dragon Age II przyznał, że w grze wykryto już szereg pomniejszych błędów oraz dwa dużego kalibru. Gracze korzystający z pecetowej wersji mogą napotkać problemy z płynnością wyświetlania grafiki. Wynika to najprawdopodobniej z wadliwej obsługi bibliotek DirectX 11. Gra nie wydaje się w pełni kompatybilna ze sterownikami kart graficznych, a rozwiązanie konsultowane jest z ekspertami Nvidii i AMD. Laidlaw radzi więc na razie uruchamiać DA II w trybie zgodności z bibliotekami DirectX 9.

Dragon Age II – patch i kolejne DLC w produkcji - ilustracja #1

W przypadku konsolowych wersji gry problemem jest z kolei opcja automatycznego ataku, a raczej jej brak w panelu ustawień. Z udogodnienia można jednak korzystać za pośrednictwem podręcznego menu (radial menu), choć nie było to intencją twórców.

Główny projektant Dragon Age II zapewnił, że ekipa studia BioWareczyni co tylko w ludzkiej mocy”, by wypuścić niezbędne łatki tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Zaznaczył jednak, że wcześniej poprawki muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez firmy Microsoft i Sony, co może nieco wydłużyć termin ich publikacji.

Zapytany o plany rozwoju Dragon Age II Mike Laidlaw przyznał, że na wydanych do tej pory dwóch dodatkach typu DLC – The Exiled Prince i The Black Emporium na pewno się nie skończy. Deweloperzy zamierzają przygotować więcej opcjonalnych materiałów, które z jednej strony mają wzbogacać wątki bohaterów znanych z podstawowej wersji gry, a z drugiej wprowadzać nowe postaci, uzbrojenie i potwory.

Niewykluczone też, że Dragon Age II doczeka się trybu multiplayer. Laidlaw stwierdził bowiem, że choć jest to spore wyzwanie, dobrze komponowałoby się z koncepcją gry, w której duży nacisk położono na umiejętność współdziałania w grupie.

Dragon Age II – patch i kolejne DLC w produkcji - ilustracja #2

Odnośnie pełnoprawnego dodatku do DA II (na miarę Dragon Age: Początek – Przebudzenie) projektant gry udzielił jedynie wymijającej odpowiedzi. Jednocześnie przyznał, że studio BioWare ma wiele pomysłów na rozwinięcie zarówno Dragon Age II jak i całej serii... To oznaczać może tylko jedno – prędzej czy później powstanie Dragon Age III.