Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCX360PS3
Okładka Dragon Age II: The Exiled Prince (PC)

Dragon Age II: Książę na wygnaniu

Dragon Age II: The Exiled Prince

Pierwszy dodatek DLC do gry Dragon Age II, drugiej odsłony udanego cyklu RPG-ów fantasy, za którego odpowiada doświadczone studio BioWare. Dragon Age II: The Exiled Prince weszło w skład specjalnej Signature Edition, ale można je także kupić osobno.

To jest dodatek do gry Dragon Age II.

RPG | TPP | fantasy | klasyczne RPG

Okładka Dragon Age II: The Exiled Prince (PC)

data premiery gry:

8mar2011

X360 PS3 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Age II: The Exiled Prince to pierwszy z dodatków DLC, jakimi studio BioWare postanowiło wzbogacić drugą odsłonę serii Dragon Age. Rozszerzenie zapowiedziane zostało jeszcze przed premierą Dragon Age II i weszło w skład specjalnej edycji gry – Signature Edition (dla standardowej edycji można je również kupić odrębnie).

Główną atrakcją dodatku jest postać nowego towarzysza, który może dołączyć do drużyny głównego bohatera. Sebastian Vael pochodzi ze szlachetnego rodu. Uznany za wyrzutka i czarną owcę, musiał dołączyć do Zakonu i opuścić rodzinną posiadłość Starkhaven. Mimo tego, że początkowo nie był gotów, by służyć Andraste, za sprawą kapłanki Elthina umocnił swą wiarę. Spokojny żywot kleryka został jednak brutalnie zmącony - jego rodzinę zamordowano. Sebastian pragnie odnaleźć zabójców i pomścić śmierć bliskich.

Z postacią tytułowego wygnanego księcia wiążą się trzy questy poboczne: Duty (Akt I), Repentance (Akt II) i Faith (Akt III). Bohater jest łucznikiem (klasa: łotrzyk) i może zrobić użytek z prezentu w postaci łuku Starkhaven Longbow. Ponadto, jeśli kreowany przez gracza protagonista to kobieta, istnieje możliwość nawiązania romansu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 189 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Dragon Age II: Książę na wygnaniu

Klasyfikacja PEGI Dragon Age II: Książę na wygnaniu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dragon Age II: Książę na wygnaniu

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800GTS lub lepsza)
  • 7 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Dragon Age II – ujawniono listę osiągnięć w DLC Legacy

wiadomość26 czerwca 2011

Serwis Xbox360Achievements zaktualizował listę osiągnięć w grze Dragon Age II o te, jakie najprawdopodobniej znajdą się w dodatku DLC Legacy, który oficjalnie zaprezentowany zostanie dopiero w przyszłym miesiącu. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, gracze mogą szykować się na wyprawę w góry Vimmark.

Dragon Age II – patch i kolejne DLC w produkcji

wiadomość12 marca 2011

Wczoraj w europejskich sklepach ruszyła sprzedaż gry Dragon Age II. Niestety, dzieło studia BioWare nie jest wolne od błędów. Deweloper zapowiedział, że niezbędne łatki ukażą się w najszybszym możliwym terminie. Równolegle trwają prace nad kolejnymi, niezapowiedzianymi jeszcze dodatkami typu DLC, które mają skupić się na wątkach związanych m.in. z postacią głównego bohatera.

Pierwszy zwiastun miniserialu Dragon Age: Redemption

wiadomość17 lutego 2011

Wczoraj informowaliśmy Was o nowym miniserialu internetowym bazującym na uniwersum Dragon Age. Jego autorką jest Felicia Day, scenarzystka i aktorka znana z dobrze przyjętego The Guild. Tymczasem w Sieci wylądował pierwszy zwiastun prezentujący nadchodzący projekt.

Autorka The Guild stworzy miniserial internetowy o Dragon Age

wiadomość16 lutego 2011

Felicia Day, scenarzystka i aktorka znana ze świetnego The Guild, pracuje nad sześcioodcinkową miniserią internetową, rozgrywającą się w świecie Dragon Age. Amerykańska miłośniczka gier i klimatów fantasy odpowiada za scenariusz serialu i dodatkowo wcieli się w elficką zabójczynię Tallis, która próbuje powstrzymać nikczemnego maga.

Dragon Age II Bioware Signature Edition - ostatni dzień promocji
Dragon Age II Bioware Signature Edition - ostatni dzień promocji

wiadomość11 stycznia 2011

Jeszcze tylko dzisiaj fani marki Dragon Age mogą zamówić przedpremierowo specjalną edycję drugiej odsłony serii – tzw. Bioware Signature Edition. Wyłącznie w ten sposób będziecie mogli uzyskać darmowy dostęp do pierwszego dodatku DLC dedykowanego Dragon Age II.

X360
PS3
PC