Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2011, 11:15

autor: Sarge

Zapowiedziano nową wersję NBA Jam. Powrót NBA Elite dopiero w 2012 roku

Firma Electronic Arts ujawniła swoje plany dotyczące nadchodzących gier traktujących o tematyce NBA. Do końca 2012 roku na rynku pojawią się dwa tytuły od tego wydawcy, będące przedstawicielami różnych serii.

Firma Electronic Arts ujawniła swoje plany dotyczące nadchodzących gier traktujących o tematyce NBA. Do końca 2012 roku na rynku pojawią się dwa tytuły od tego wydawcy, będące przedstawicielami różnych serii.

Zapowiedziano nową wersję NBA Jam. Powrót NBA Elite dopiero w 2012 roku - ilustracja #1
NBA Jam

Najpierw w listopadzie zadebiutuje NBA Jam: On Fire Edition – usprawniona wersja produkcji wydanej kilka miesięcy temu na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz Wii. W przeciwieństwie do pierwowzoru, nadchodząca pozycja będzie dystrybuowana jedynie w formie cyfrowej za pośrednictwem PlayStation Network oraz Xbox Live.

Głównym usprawnieniem w stosunku do oryginału będzie nowy system Sztucznej Inteligencji. Działać będzie podobnie jak w serii Fight Night - konsolowy przeciwnik w miarę upływu czasu nauczy się naszych zachowań i wykorzysta tę wiedzę przeciwko nam.

Oprócz tego pojawią się dwa tryby sieciowe: Jam Arena oraz Road Trip. Szczególnie ten drugi zasługuje na uwagę, gdyż będzie to swoista kooperacyjna kampania, w której ze znajomymi z całego świata weźmiemy udział w różnorodnych wyzwaniach i podejmiemy rywalizację z największymi gwiazdami NBA. Ważnym usprawnieniem ma być również funkcja automatycznych aktualizacji składów przez Internet.

Zapowiedziano nową wersję NBA Jam. Powrót NBA Elite dopiero w 2012 roku - ilustracja #2
NBA Elite 11

Electronic Arts od dawna znane było jednak za sprawą cyklu NBA Live, w większym stopniu stawiającym na symulację. W zeszłym roku miała zadebiutować jego kolejna część (już pod nazwą NBA Elite 11), jednak ostatecznie została skasowana z listy wydawniczej. Nikt chyba wtedy nie spodziewał się, że fani serii będą musieli sobie zafundować dwuletnią przerwę od kolejnych wydań.

„Następna odsłona symulacyjnej marki NBA” zostanie bowiem wydana dopiero jesienią 2012 roku. Nie użyto wprawdzie tytułu NBA Elite, ale można się domyślać, że właśnie o niego chodzi. Zdradzono nawet, że dewelopingiem zajmie się studio EA Tiburon, a właśnie to studio miało sprawować dalszą pieczę nad serią. W związku z tak długim okresem produkcji, oczekiwania graczy będą na pewno spore.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.