Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2006, 13:35

autor: Jiker

Midway amerykańskim i europejskim wydawcą gry Myst

Koncern Midway Games zdecydował się podpisać umowę z producentem Mysta, firmą Cyan Worlds. Został tym samym wydawcą omawianej pozycji na rynkach amerykańskim i europejskim.

Informacje o grze Myst, powstającej z myślą o przenośnej konsoli PSP, przekazywaliśmy Wam już dwukrotnie, m.in. na poczatku tego roku. Dotyczyły one jednak tylko wersji przeznaczonej na rynek japoński (SEGA wyda owy produkt tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni). Dzisiaj natomiast mamy znacznie lepsze wieści – koncern Midway Games zdecydował się podpisać umowę z producentem Mysta, firmą Cyan Worlds. Został tym samym wydawcą omawianej pozycji na rynkach amerykańskim i europejskim.

Midway amerykańskim i europejskim wydawcą gry Myst - ilustracja #1

Myst tworzony z myślą o PSP należy oczywiście do wielkiej sagi słynnych pozycji przygodowych, wydanych m.in. na komputerach klasy PC, a także wielu konsolach (3DO, PlayStation, Sega Saturn, PS2, Xbox). Wcielimy się w niej w zagubionego osobnika – rzuconego, chciałoby się rzec, losowi na pożarcie. Naszym zadaniem będzie przemierzenie wzdłuż i wszerz tajemniczej wyspy i odkrycie jej najgłębiej skrywanych sekretów. Rozwiązanie finalnej zagadki pozwoli wrócić kontrolowanej przez nas postaci do swojego domu.

Premiera japońskiej edycji będzie miała miejsce na początku czerwca 2006 roku. Wiadomości odnośnie dat wydania gry na Zachodzie niestety chwilowo nie ma.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Myst

Myst