Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 czerwca 2007, 19:46

autor: Louvette

Microsoft przeciw globalnemu ociepleniu

Firma Microsoft i organizacja non-profit Games for Change, która zajmuje się wspieraniem rynku gier tworzonych dla szeroko rozumianego dobra publicznego, ogłosiły rozpoczęcie współpracy. W jej ramach Microsoft zorganizuje konkurs pod nazwą Xbox 360 Games for Change Challenge, w którym studenci z całego świata mogli będą zgłaszać gry podejmujące problem globalnego ocieplenia.

Firma Microsoft i organizacja non-profit Games for Change, która zajmuje się wspieraniem rynku gier tworzonych dla szeroko rozumianego dobra publicznego, ogłosiły rozpoczęcie współpracy.

W jej ramach Microsoft zorganizuje konkurs pod nazwą Xbox 360 Games for Change Challenge, w którym studenci z całego świata będą mogli zgłaszać gry podejmujące problem globalnego ocieplenia. Autorzy najlepszych produkcji otrzymają środki finansowe na dalszą edukację oraz zaproszenie do siedziby firmy w celu zaprezentowania gry kierownictwu i ewentualnego włączenia jej do oferty serwisu Xbox LIVE Arcade. Laureat pierwszego miejsca będzie miał ponadto możliwość odbycia stażu w oddziale Microsoftu zajmującym się interaktywną rozrywką.

Microsoft przeciw globalnemu ociepleniu - ilustracja #1

Konkurs wystartuje w sierpniu. Zgłoszone gry mają być stworzone w darmowym środowisku programistycznym XNA Game Studio Express, o którym szerzej pisaliśmy już w zeszłym roku.

„Obecna generacja graczy należy do najbardziej świadomych społecznie w historii – powiedziała Suzanne Seggerman, współzałożycielka i prezes organizacji Games for Change. „Wiemy z doświadczenia, że młodzi ludzie szukają sposobów na to, by pomóc uczynić świat lepszym miejscem, a kto lepiej wesprze ich wysiłki, jak nie branżowy lider, Microsoft ?”.

Nie ulega wątpliwości, że gigant z Redmond, poza oczywistą chęcią wsparcia koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, kreuje również w ten sposób swój medialny wizerunek firmy zatroskanej problemami współczesnego świata. Podobnie działa zresztą Sony, udostępniając moc obliczeniową procesorów PlayStation 3 na rzecz projektu poszukiwania lekarstw na raka i inne choroby, [email protected] Czyżby rodził się nowy trend wśród najważniejszych graczy branży elektronicznej rozrywki? Ciekawe, co na to Nintendo

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.