Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 czerwca 2007, 19:46

autor: Louvette

Microsoft przeciw globalnemu ociepleniu

Firma Microsoft i organizacja non-profit Games for Change, która zajmuje się wspieraniem rynku gier tworzonych dla szeroko rozumianego dobra publicznego, ogłosiły rozpoczęcie współpracy. W jej ramach Microsoft zorganizuje konkurs pod nazwą Xbox 360 Games for Change Challenge, w którym studenci z całego świata mogli będą zgłaszać gry podejmujące problem globalnego ocieplenia.

Firma Microsoft i organizacja non-profit Games for Change, która zajmuje się wspieraniem rynku gier tworzonych dla szeroko rozumianego dobra publicznego, ogłosiły rozpoczęcie współpracy.

W jej ramach Microsoft zorganizuje konkurs pod nazwą Xbox 360 Games for Change Challenge, w którym studenci z całego świata będą mogli zgłaszać gry podejmujące problem globalnego ocieplenia. Autorzy najlepszych produkcji otrzymają środki finansowe na dalszą edukację oraz zaproszenie do siedziby firmy w celu zaprezentowania gry kierownictwu i ewentualnego włączenia jej do oferty serwisu Xbox LIVE Arcade. Laureat pierwszego miejsca będzie miał ponadto możliwość odbycia stażu w oddziale Microsoftu zajmującym się interaktywną rozrywką.

Microsoft przeciw globalnemu ociepleniu - ilustracja #1

Konkurs wystartuje w sierpniu. Zgłoszone gry mają być stworzone w darmowym środowisku programistycznym XNA Game Studio Express, o którym szerzej pisaliśmy już w zeszłym roku.

„Obecna generacja graczy należy do najbardziej świadomych społecznie w historii – powiedziała Suzanne Seggerman, współzałożycielka i prezes organizacji Games for Change. „Wiemy z doświadczenia, że młodzi ludzie szukają sposobów na to, by pomóc uczynić świat lepszym miejscem, a kto lepiej wesprze ich wysiłki, jak nie branżowy lider, Microsoft ?”.

Nie ulega wątpliwości, że gigant z Redmond, poza oczywistą chęcią wsparcia koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, kreuje również w ten sposób swój medialny wizerunek firmy zatroskanej problemami współczesnego świata. Podobnie działa zresztą Sony, udostępniając moc obliczeniową procesorów PlayStation 3 na rzecz projektu poszukiwania lekarstw na raka i inne choroby, [email protected] Czyżby rodził się nowy trend wśród najważniejszych graczy branży elektronicznej rozrywki? Ciekawe, co na to Nintendo