Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2006, 02:12

autor: Elrond

XNA Game Studio Express już jest

Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali, iż światło dzienne ujrzała finalna wersja narzędzi XNA Game Studio Express, które w założeniu mają pomóc deweloperom w szybszym i łatwiejszym tworzeniu gier. Do życia powołano także XNA Creators Club, zrzeszający wspomnianych "młodych, zdolnych".

Przedstawiciele firmy Microsoft poinformowali, iż światło dzienne ujrzała finalna wersja narzędzi XNA Game Studio Express, które w założeniu mają pomóc deweloperom w szybszym i łatwiejszym tworzeniu gier. Do życia powołano także XNA Creators Club, zrzeszający wspomnianych "młodych, zdolnych". Przyjemność dołączenia do klubu wiąże się z koniecznością posiadania dostępu do usługi Xbox Live Marketplace (w przypadku użytkowników Xbox 360), oraz niestety z uiszczeniem opłaty w wysokości 30 USD za 4 miesiące subskrypcji (65 USD za cały rok). Narzędzia, dostępne za darmo, można pobrać np. stąd.

W zamian otrzymamy dostęp do szerokiej biblioteki materiałów związanych z tworzeniem gier, a także do wyspecjalizowanych zestawów startowych, przykładów, dokumentacji i wsparcia ze strony Microsoftu. W celu zachęcenia do korzystania zarówno z narzędzi jak i zapisania się do klubu, Microsoft zainaugurował specjalny konkurs, Dream-Build-Play. Wziąć w nim mogą zarówno posiadacze konsoli Xbox 360 jak i komputerów osobistych, będący jednocześnie członkami XNA Creators Club. Zwycięzca konkursu otrzyma możliwość publikacji swojego dzieła w Xbox Live Arcade. Konkurs rozpocznie się już w styczniu a więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.