Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2005, 13:25

autor: Elrond

Microsoft będzie tworzyć gry dla ... konkurencji?!

Na łamach serwisu GameSpot pojawił się dość ciekawy artykuł, traktujący o związkach Microsoftu z Nintendo. W zeszłym tygodniu pojawiły się bowiem plotki, iż programiści Microsoftu będą tworzyć gry przeznaczone na konsolę DS! Biorąc pod uwagę fakt, iż to właśnie urządzenia przenośne stanowią o sile Nintendo, gigant z Redmont sam dostarczyłby broń swojemu rywalowi w "wojnach konsolowych".

Na łamach serwisu GameSpot pojawił się dość ciekawy artykuł, traktujący o związkach Microsoftu z Nintendo. W zeszłym tygodniu pojawiły się bowiem plotki, iż programiści Microsoftu będą tworzyć gry przeznaczone na konsolę DS! Biorąc pod uwagę fakt, iż to właśnie urządzenia przenośne stanowią o sile Nintendo, gigant z Redmont sam dostarczyłby broń swojemu rywalowi w "wojnach konsolowych". Wielu analityków rynku uważało, iż taka sytuacja w ogóle nie zaistnieje.

No cóż, człowiek nie jest nieomylny, i wszystko skazuje na to, iż analitycy nie mieli racji w tej sprawie. Otóż na oficjalnej stronie Rare, brytyjskiego developera odpowiedzialnego m.in. Conker: Live and Reloaded (Xbox) czy Perfect Dark Zero (Xbox 360), będącego jednocześnie jednym z wewnętrznych developerów tworzących dla Microsoft Game Studios, ukazały się dwa ogłoszenia, z których wynika, iż firma poszukuje utalentowanych artystów 3D oraz programistów gier do zaangażowania w projekty przeznaczone na Nintendo DS!

Oczywiście, Microsoft wstrzymał się od oficjalnych komentarzy na ten temat. Rzecznik prasowy w rozmowie z redaktorami GameSpot stwierdził jedynie, iż w chwili obecnej Microsoft nie ma nic do powiedzenia w sprawie tworzenia przez Rare gier na DS. Przypomnijmy, iż nie będzie to pierwsze podejście Rare do współpracy z Nintendo - przed rokiem 2002, kiedy studio zostało wchłonięte przez Microsoft, Rare tworzyło gry dla Nintendo 64 oraz GameCube.