Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2003, 09:26

autor: Solnica

Kolejna gra z serii Europa Universalis wyłoniła się zza horyzontu

Strategy First opublikował pierwsze informacje na temat Europa Universalis: Crown of the North, kolejnej strategii czasu rzeczywistego z popularnej serii gier Europa Universalis, która jeszcze wiosną tego roku powinna zawitać na dyskach twardych naszych komputerów.

Strategy First opublikował pierwsze informacje na temat Europa Universalis Crown of the North, kolejnej strategii czasu rzeczywistego z popularnej serii gier Europa Universalis, która jeszcze wiosną tego roku powinna zawitać na dyskach twardych naszych komputerów.

Tym razem akcja gry osadzona zostanie w latach 1275-1340, w czasach, gdy w Europie władza leży w rękach arystokracji i kościoła a w Szwecji wybucha wojna domowa. Obejmując kontrolę nad Norwegią, Szwecją lub Danią gracz otrzymuje możliwość zmiany wedle własnego uznania, losów północnej Europy tego okresu.

A oto w telegraficznym skrócie kilka z cech charakteryzujących nową grę zespołu Paradox Entertainment:

  • trzy nacje (Szwecja, Dania, Norwegia) oraz sześć różnych frakcji do wyboru,
  • trzy nowe kampanie osadzone w świecie Europa Universalis II oraz alternatywna kampania umiejscowiona w niepodległej Europie i Vinlandii (Ameryka Północna odkryta przez Wikingów),
  • zaawansowane i udoskonalone zależności polityczne, ekonomiczne, militarne i handlowe – jedynie osoba potrafiąca sprawnie zarządzać wszystkimi tymi elementami będzie w stanie wykazać się w roli przywódcy państwa i doprowadzić do dominacji swego narodu nad innymi,
  • opcje gry multiplayer pozwalające na wspólną zabawę z przyjaciółmi.